Piłkarze Cracovii

6. kolejka Ekstraklasy. Zapowiedź: Cracovia - Arka Gdynia

Fot. cracovia.pl
Piro Shop
2019-08-23

Mecz przyjaźni przy Kałuży w Krakowie

W drugim meczu 6. kolejki PKO Ekstraklasy Cracovia podejmie na własnym stadionie Arkę Gdynia. Faworytem spotkania jest drużyna gospodarzy. Krakowianie radzą sobie nieco lepiej od swoich sobotnich rywali. W sumie uzbierali 5 punktów więcej od Gdynian, którzy nie mogą póki co odnaleźć się na początku rozgrywek.

Trudno jednak stwierdzić czy Cracovia rzeczywiście będzie w stanie pewnie pokonać ekipę Arki. Fakt, że podopieczni Jacka Zielińskiego zaprezentowali się gorzej w dotychczasowych kolejkach wcale nie oznacza bowiem, że piłkarze Michała Probierza będą mieli w sobotę łatwe zadanie do wykonania. Oba zespoły nie grają porywającej piłki, a ich styl opiera się głównie na walce fizycznej i kontratakach. Kiedy spotykają się dwa tak grające zespoły, to bardzo trudno przewidzieć, który z nich wyjdzie z pojedynku zwycięsko. Na pewno obu ekipom nie zabraknie motywacji. Cracovia ma ambicje na ponowny awans do europejskich pucharów tak jak w poprzednim sezonie, a Arka chciałaby odnieść pierwsze zwycięstwo w sezonie i wreszcie wyjść z dołka. Ciekawie zapowiada się pojedynek bramkarzy w obu zespołach. Zarówno Pavels Steinbors z Arki, jak i Michal Pesković spisują się póki co znakomicie i już nie raz ratowali swoich kolegów z opresji. Szykuje się ciekawy mecz, pełen walki, a tym samym emocji.

Na stadionie przy Kałuży w Krakowie atmosfera będzie wspaniała. Spotkanie Cracovii z Arką będzie bowiem meczem przyjaźni. Kibice obu zespołów od lat darzą się sympatią, a więc na trybunach należy spodziewać się głośnego, wspólnego dopingu, a być może jakiejś wspólnej oprawy.

Cracovia - Arka Gdynia, 24 sierpnia (sobota) godz. 15:00 Stadion MKS Cracovia, transmisja TV: nSport+