Kibice Zagłębia Lubin

Zagłębie zwycięskie w starciu z Arką

Komentarze (0) 2019-08-11

Zagłębie Lubin z pierwszym zwycięstwem ligowym w sezonie 2019/2020

W minioną niedzielę, w drugim tego dnia meczu w ramach 4. kolejki PKO Ekstraklasy Zagłębie Lubin zmierzyło się na własnym stadionie z Arką Gdynia. Gospodarze zwyciężyli 2:0, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo ligowe w sezonie 2019/2020 oraz pogrążając gości, którzy zakopują się na dnie tabeli. Gdynianie znowu zaprezentowali się fatalnie i zamykają stawkę z zaledwie jednym zdobytym punktem. Lubinianie natomiast powoli wychodzą z kryzysu i wydaje się, że grają coraz lepiej.

Mecz od samego początku układał się nie po myśli podopiecznych trenera Jacka Zielińskiego. Gospodarze pod wodzą Bena Van Daela od pierwszego gwizdka sędziego prezentowali się solidniej. Bardzo szybko przełożyło się to na objęcie prowadzenia. W 3. minucie bramkę strzelił Sasa Zivec, który wykorzystał świetne podanie Lubomira Guldana. Szybki gol praktycznie ustawił spotkanie. Od tego momentu goście w żaden sposób nie byli w stanie zagrozić piłkarzom Zagłębia. Gra toczyła się pod dyktando gospodarzy, którzy mieli w garści korzystny rezultat. Nie można było niczego przesądzać, ale obraz gry nie pozostawiał wątpliwości, kto ostatecznie wygra mecz. Aktualnie Arka gra bardzo słabo, przede wszystkim w ofensywie, co uniemożliwia jej nawiązanie walki z ligowymi rywalami. Ci niedzielni długo nie mogli zdobyć drugiej bramki pomimo przewagi, ale w 65. minucie podwyższyli w końcu prowadzenie. Zdobywcą gola został Patryk Szysz, który oddał strzał po precyzyjnym wyłożeniu piłki przez Filipa Starzyńskiego. I to by było na tyle. Mecz bez większej historii, z łatwym zwycięstwem Zagłębia i kolejną porażką Arki po fatalnej grze.

Na trybunach stadionu w Lubinie zgromadziło się w niedzielę nieco ponad 5 tys. kibiców. Nie jest to wymarzony wynik frekwencyjny, ale atmosfera na stadionie była dobra. Zgodnie z zapowiedziami Arkowcy przyjechali do Lubina pociągiem specjalnym i uatrakcyjnili klimat meczu przyjaźni. Głośnego dopingu ze strony fanów obu ekip było sporo!

Zagłębie Lubin - Arka Gdynia 2:0

1:0 Sasa Zivec 3'

2:0 Patryk Szysz 65'