Harry Maguire reprezentacja Anglii

Premier League: Maguire w Manchesterze United

Fot. EastNews
Piro Shop
Komentarze (0) 2019-08-05

Manchester United sfinalizował transfer, który ma pomóc w powrocie do ligowej czołówki. Harry Maguire przeniósł się na Old Trafford z Leicester City za 80 milionów funtów.

Saga związana z transferem Harry'ego Maguire'a do Manchesteru United trwała od roku. Już w poprzedniej kampanii Czerwone Diabły miały problemy z defensywą, a lekiem na problemy miał być właśnie Anglik. Do Leicester wpłynęło nawet oficjalne zapytanie, ale kwota odstraszyła włodarzy - 70 milionów funtów. 

Po kolejnym rozczarowującym sezonie Ole Gunnar Solskjaer potwierdził zdanie swoich poprzedników i uznał, że linię defensywną należy wzmocnić. Oczy Norwega od razu powędrowały w kierunku King Power Stadium i po raz kolejny zarząd Manchesteru złożył oficjalne zapytanie. Kwota tym razem była jeszcze wyższa - 80 milionów funtów i finalnie tyle Czerwone Diabły zapłaciły za 26-latka

Transfer ten pobił kilka rekordów. Harry Maguire stał się najdroższym obrońcą na świecie oraz Anglikiem, za którego przejście zapłacono największe pieniądze. Dodatkowo jest to największy transfer pomiędzy klubami z Premier League. Transakcja na linii Leicester City-Manchester United jest 11 najdroższą w historii futbolu. Nic więc dziwnego, że oczekiwania w stosunku do Maguire'a będą bardzo wysokie już od pierwszego spotkania. 

Dla Lisów Harry Maguire rozegrał 101 ligowych spotkań i zdobył w nich 7 goli. Obrońca jest też filarem kadry narodowej, dla której wystąpił jak na razie w 20 meczach.

Anglik nie jest jedynym zawodnikiem, który wzmocnić ma obronę United. Kilkanaście dni wcześniej ogłoszony został transfer jego rodaka Aarona Wan Bissaki. Nowi piłkarze mogą się również pojawić z linii ofensywnej - Juventus rozważa bowiem propozycję wymiany Paulo Dybali i Mario Mandzukicia, w zamian za Romelu Lukaku. 

Fot.:Jon Bromley/Pixathlon/REPORTER/East News

Komentarze
Akceptuję politykę prywatności serwisu.