Kibice Legii Warszawa

3. kolejka Ekstraklasy. Zapowiedź: Legia Warszawa - Śląsk Wrocław

Fot. Jan Bielecki/East News
Piro Shop
Komentarze (0) 2019-08-03

Jedni zawodzą, drudzy zaskakują. Legia Warszawa podejmuje Śląsk Wrocław!

To może być bardzo ciekawy mecz. W 3. kolejce Ekstraklasy Legia Warszawa podejmie na własnym stadionie ekipę Śląska Wrocław. Gospodarze niedzielnego spotkania zawodzą na starcie nowego sezonu. Złego wrażenia, jakie wywołuje na widzach gra podopiecznych Aleksandara Vukovicia, nie zmazały nawet ligowe zwycięstwo z Koroną Kielce w poprzedniej kolejce czy awans do III rundy eliminacji Ligi Europy. W pierwszym przypadku wicemistrzowie Polski uratowali wygraną dopiero w samej końcówce, a w drugim niemiłosiernie męczyli się z dużo niżej notowanymi rywalami ze słabej piłkarsko ligi fińskiej. Inaczej jest z gośćmi niedzielnego pojedynku, którzy w dwóch pierwszych kolejkach zaskoczyli. Po meczach z Wisłą Kraków oraz Piastem Gliwice mają na koncie 6 punktów, czego przed rozpoczęciem rywalizacji w Ekstraklasie raczej nikt by się nie spodziewał.

- Czujemy respekt przed rywalem, ale koncentrujemy się na sobie i trzymamy się nadal swojej filozofii. - mówi przed meczem z Legią trener Śląska Vítězslav Lavička. Wydaje się, że właśnie taką strategię objął Śląsk od początku nowego sezonu i póki co przynosi ona świetne efekty. Co prawda w starciu z Wisłą oraz mistrzami Polski z Piasta nie zabrakło Wrocławianom szczęścia, ale fakt jest taki, że oprócz nich komplet punktów po dwóch kolejkach miała jedynie Pogoń Szczecin. Widać wyraźnie, że Śląsk mierzy w tym sezonie wyżej niż i nie chce znowu bić się o utrzymanie, jak to miało miejsce w minionych rozgrywkach. Na drodze prowadzącej do potrzymania dobrej passy stają teraz wicemistrzowie polski z Warszawy. Gdyby Legioniści byli w dobrej formie, ze wskazaniem faworyta nie byłoby problemu. Tyle tylko, że aktualnie zespół Legii prezentuje się bardzo źle. Jej zwycięstwa są wymęczone po bardzo słabej grze, w której brakuje pomysłu. To daje Wrocławianom spore szanse na korzystny wynik, którzy pod wodzą czeskiego trenera mają wizję swojej gry. Mimo wszystko trzeba jednak podkreślić, że w polskich warunkach Legia nawet bez formy jest groźnym rywalem, którego nie wolno lekceważyć.


Na stadionie przy Łazienkowskiej w Warszawie należy spodziewać się tylko świetnej atmosfery. Nawet pomimo złe postawy Wojskowych, ich kibice wciąż utrzymują wysoki poziom na trybunach domowego obiektu. Na sektorze gości pojawią się dodatkowo fani Śląska, którzy już zapowiedzieli swój przyjazd. Na trybunach może być naprawdę gorąco!

Legia Warszawa - Śląsk Wrocław, 4 sierpnia (niedziela) godz. 17:30 Stadion Wojska Polskiego w Warszawie, transmisja TV: Canal+

Komentarze
Akceptuję politykę prywatności serwisu.