Peter Crouch

Premier League: Peter Crouch zakończył karierę

Fot. EastNews
Piro Shop
Komentarze (0) 2019-07-12

Jeden z najbardziej charakterystycznych zawodników Premier League ogłosił zakończenie swojej piłkarskiej kariery. Peter Crouch rozegrał na najwyższym ligowym szczeblu w Anglii 468 spotkań.

"Crouchinho", bo tak był nazywany przez wielu kibiców w Anglii, rozpoczynał swoją karierę w Tottenhamie Hotspur. Jako 17-latek był wypożyczany do zespołów z niższych lig, a pierwsze mecze w Premier League rozegrał w sezonie 2001/02 w barwach Aston Villi. Później zmieniał zespoły kilkukrotnie - grał dla Southampton, Liverpoolu, Portsmouth, ponownie Tottenhamu, Stoke, a ostatni sezon w zawodniczej karierze zagrał w Burnley. Jedynie dla tych ostatnich nie udało mu się zdobyć bramki. Na poziomie Premier League zanotował 108 goli i 58 asyst.

Peter Crouch grał także dla Reprezentacji Anglii. W latach 2005-2010 udało mu się rozegrać 42 spotkania dla kadry narodowej i zdobyć w nich aż 22 gole. 

Dlaczego napastnik stał się legendą Premier League? Ze względu na swój wzrost. Peter Crouch mierzy bowiem 201 cm, a przez dość wątłą budową ciała w ogólne nie przypomina piłkarza. Do swojego wyglądu Anglik miał zresztą duży dystans. Do historii przeszedł wywiad, w którym na pytanie "Kim zostałby, gdyby nie był piłkarzem" odpowiedział "prawiczkiem". Inną rzeczą, z jakiej wszyscy pamiętać będą piłkarza, jest jego taniec robota. W ten sposób celebrował zdobyte przez siebie bramki, a kibice szybko okrzyknęli go mianem "RoboCrouch".

Dzięki swojemu wzrostowi Anglik siał popłoch w polu karnym przy wszystkich wrzutkach. Choć Crouch nie biegał zbyt szybko i łatwo było go upilnować, niemalże niemożliwe było wygranie z nim pojedynku główkowego. Potwierdzają to również statystyki. Anglik zdobył 50 bramek po strzałach głową i w historii Premier League jest niekwestionowanym liderem tej klasyfikacji. Daleko z tyłu są inni zawodnicy, uważani za specjalistów od główek, między innymi Andy Carroll oraz Christian Benteke. 

Fot.:AFP/EAST NEWS

Komentarze
Akceptuję politykę prywatności serwisu.