Kibice Cracovii

Remis Cracovii na start Eliminacji Ligi Europy

Komentarze (0) 2019-07-12

Cracovia z korzystnym rezultatem wraca ze Słowacji.

Cracovia, podobnie jak pozostałe polskie zespoły grające w tym tygodniu w eliminacjach do europejskich pucharów, wywozi z terenu rywala remis. Pojedynek w I rundzie Eliminacji Ligi Europy z DAC 1904 Dunajska Streda zakończył się remisem 1:1, co jest korzystnym wynikiem dla podopiecznych Michała Probierza. Pasy zaprezentowały się z dobrej strony w starciu z drużyną ze Słowacji, a bramka zdobyta na wyjeździe może okazać się kluczowa w całym dwumeczu.

Postawa Cracovii mogła się podobać, bo choć zgodnie z oczekiwaniami rywal próbował ją zdominować i zamknąć na własnej połowie, to jej piłkarze nie chcieli skupiać się tylko na defensywie i wyjściu z kontratakiem. Oprócz skutecznego bronienia dostępu do własnej bramki, próbowali również budować atak pozycyjny bliżej bramki przeciwników. Najpierw postraszyli Słowaków trafieniem w poprzeczkę, a później objęli prowadzenie w 40 minucie spotkania po strzale nowego zawodników Pasów Pellego Van Amersfoorta, który odbił się dodatkowo od obrońcy gospodarzy. Radość nie trwała jednak długo, bo już po kilku minutach DAC doprowadziło do wyrównania. Po przerwie na boisku wciąż dominowali gospodarze, ale nie potrafili poważnie zagrozić bramce Cracovii, która również nie strzeliła już bramki i wynik nie uległ zmianie. Cracovia notuje zatem cenny, bramkowy remis na start europejskich eliminacji.

Przed spotkaniem spora grupa sympatyków Cracovii przemaszerowała ze swoim transparentem przez miasto na stadion, gdzie odbywał się mecz. W trakcie spotkania można było ujrzeć m.in. wspólną oprawę kibiców gospodarzy oraz gości, złożoną z sektorówki oraz kartoniady. Dzięki temu starcie obu drużyn miało charakter prawdziwego piłkarskiego święta.