Tanguy Ndombele

Premier League: Tottenham pozyskał Ndombele

Fot. EastNews
Piro Shop
Komentarze (0) 2019-06-25

Tottenham finalizuje pierwszy od półtora roku transfer. Zawodnikiem, który wzmocnił kadrę Kogutów jest Tanguy Ndombele. Odejście piłkarza potwierdził już właściciel francuskiego zespołu.

Tanguy Ndombele trafił do Olympique Lyon w sezonie 2017/18 z Amiens. Francuz najpierw został wypożyczony, a następnie wykupiony przez siedmiokrotnego mistrza kraju za 25 milionów euro. Przez dwa sezony zdążył rozegrać blisko 70 spotkań ligowych, zdobywając w nich jedną bramkę. Ndombele jest środkowym pomocnikiem, o dużych walorach defensywnych, a przez ekspertów określany jest jako nowa i lepsza wersja Ngolo Kante. W reprezentacji Francji 22-latek wystąpił cztery razy.

O wysokich umiejętnościach pomocnika media rozpisują się już od wielu miesięcy. Ndombele łączony był z wieloma europejskimi potęgami, jednak żaden zespół nie wykazywał do tej pory specjalnego zainteresowania. Wśród potencjalnych ekip wymieniało się między innymi Manchester City i Manchester United. W ostatnich dniach plotki odżyły, jednak na lidera i jak na razie faworyta w walce o podpis Francuza wykreowano inny zespół z Premier League - Tottenham Hotspur. Koguty wystosowały oficjalne zapytanie o kwotę, jaką trzeba przeznaczyć na transfer. Olympique Lyon odpowiedział, że satysfakcjonująca oferta opiewać będzie na około 70 milionów euro. Transfer ma zostać dopięty w ciągu najbliższych dni. Fakt odejścia pomocnika z klubu potwierdził już nawet właściciel zespołu z Lyonu. 

Dla Tottenhamu jest to pierwszy transfer od zimowego okienka transferowego w 2018 roku. Wówczas, 31 stycznia zakupiony został Lucas Moura, co daje dokładnie 517 dni bez przeprowadzania żadnych transferów. W kolejnych okienkach Mauricio Pochettino nie mógł wydawać pieniędzy, ze względu na ograniczenia nałożone przez zarząd. Olbrzymie koszty klub poniósł bowiem na budowę nowego stadionu - Tottenham Hotspur Stadium

Fot.: JEFF PACHOUD/AFP/East News

Komentarze
Akceptuję politykę prywatności serwisu.