Kieran Trippier

Premier League i Serie A wymienią się obrońcami?

Fot. EastNews
Piro Shop
Komentarze (0) 2019-06-21

Przejście Maurizio Sarriego z Chelsea do Juventusu uruchomiło lawinę plotek transferowych. Włoski menadżer miał przedstawić już swojemu szefostwu listę zawodników, których widziałby w swoim zespole. Celem transferowym numer jeden ma być niespodziewanie Kieran Trippier. 

Według brytyjskich i włoskich mediów Tottenham oraz Juventus są już blisko porozumienia. Za prawego obrońcę Mistrzowie Włoch chcieli zapłacić 25 milionów funtów, natomiast Daniel Levy oczekiwał blisko 30. Kwoty są bardzo zbliżone i możliwym jest, że w najbliższych dniach Trippier zostanie zaprezentowany jako nowy gracz Starej Damy. 

Sarri zaproponował także alternatywny wariant. W razie fiaska rozmów z Tottenhamem, do Juventusu miałaby trafić rewelacja poprzedniego sezonu Premier League - Aaron Wan Bissaka. Młody Anglik, który przebywa aktualnie na Młodzieżowych Mistrzostwach Europy, jest od dłuższego czasu przymierzany do Manchesteru United, ale do mediów nie trafiły na razie oficjalne informacje o żadnych ofertach. Sytuację tą chce wykorzystać Stara Dama, która za obrońcę Crystal Palace jest gotowa zapłacić podobną kwotę, jakiej Tottenham oczekuje za swojego zawodnika. 

Transfer bocznego obrońcy jest spowodowany faktem, iż Joao Cancelo, czyli pierwszy wybór na tej pozycji w Juventusie, jest blisko odejścia do Manchesteru City. Obywatele szukają wzmocnienia prawej części defensywy, a ofensywna gra Portugalczyka ma bardzo imponować Pepowi Guardioli. Według źródeł bliskich zespołowi Obywateli, w grę wchodzi nawet 55 milionów funtów. 

Fot.:AP/Associated Press/East News

Komentarze
Akceptuję politykę prywatności serwisu.