Kibice Śląska Wrocław również upamiętnili rocznicę Powstania Wielkopolskiego

Kibice Śląska Wrocław również upamiętnili rocznicę Powstania Wielkopolskiego

Piro Shop
Komentarze (4) 2018-12-29

O rocznicy pamiętali nie tylko kibole Lecha.

W miniony czwartek minęła bardzo ważna, okrągła rocznica. Sto lat temu wybuchło Powstanie Wielkopolskie, które było jednym z czterech zwycięskich powstań zbrojnych w historycznych dziejach Polski. Z tej okazji wyjątkową prezentację pokazali kibole Lecha Poznań, o czym informowaliśmy już na naszym portalu. Jednak nie tylko oni pamiętali o upamiętnieniu tamtych wydarzeń. Zrobili to także sympatycy Śląska Wrocław.

Dolnośląscy kibice, z inicjatywy Stowarzyszenia Wielki Śląsk, zebrali się przy Uniwersytecie Wrocławskim. Tam zaprezentowali okolicznościowy transparent i podobnie jak wspomniani fani poznańskiego Lecha, odpalili pirotechnikę. Na wspomnianym transparencie widniało hasło: "SAMOTNI I NIEPOKONANI WYZWOLICIELE SPOD JARZMA PRUSKIEGO, WIELKI ŚLĄSK SKŁADA HOŁD BOHATEROM POWSTANIA WIELKOPOLSKIEGO”. Tym samym fani Śląska Wrocław uczcili pamieć wszystkich ludzi, którzy sto lat temu brali udział w tak ważnym dla Polski powstaniu. Warto wspomnieć, że kibice mieli nieco inne plany na upamiętnienie obchodzonej rocznicy, ale przeszkodziła im w tym kara od niezawodnej Komisji Ligi. Jednak mimo to, nie zrezygnowali oni z przeprowadzenia swoich obchodów. I słusznie, bo kibice nigdy nie zapominają o swoich bohaterach. Cześć i Chwała wielkopolskim powstańcom!

Fot. kibiceslaska.pl

Komentarze
Akceptuję politykę prywatności serwisu.
Pogoń Lwów 2018-12-30 22:58:58

Najpierw uczczenie Orląt Lwowskich w na zawsze polskim mieście, teraz Powstańców Wielkopolskich. Brawo Śląsk!

LP 1922 2018-12-29 21:23:17

Dzięki za pamięć..pozdr

Z. 2018-12-29 19:38:02

D... nie wiem czy wiesz ale mieszkańcy Wrocławia są potomkami ludzi mieszkających na terenie całej ówczesnej Polski w tym właśnie Wielkopolski - jeśli już chcesz szukać powiązań geograficznych. Idąc Twoją logiką 1 sierpnia powinno być czczone tylko w stolicy ? Pamiętaj że poza byciem lokalnym patriotą jesteśmy wszyscy Polakami i powinniśmy upamiętniać takie wydarzenia bez względu na podziały i propagować wiedzę o nich. Wystarczy że jedna osoba po zobaczeniu tej akcji zainteresuje się tą tematyką i zacznie o niej czytać, dowiadywać się itd to będzie to już sukces.

D... 2018-12-29 18:03:35

Trochę kpina i żałosny żarcik - na filmie, licząc odpalone race, było może z 50 osób, czyli jak na maliniaków to wynik dramatyczny. Do wyczynu Poznaniaków to przepaść jest na całe lata świetlne... Ale nie to jest największym chichotem historii: jak rozumiem wrocławscy fanatycy czcili przede wszystkim pamięć niemieckich żołnierzy, którzy między innymi z Wrocławia ruszyli do Wielkopolski tłumić polskie powstanie, które dość spontanicznie tam wybuchło, tak? Bo tylko taki jest historyczny związek tego miasta z Powstaniem. No niestety - czasem tak to głupio wychodzi, jak ignoranci zabierają się za historię... :-p