Chrobry Głogów - Ruch Chorzów

Zaskakujący wyrok sądu w Głogowie

2018-11-05

Środowisko kibicowskie zaskoczone.

Ciekawą informację podano na stronie internetowej stadionowioprawcy.net. Jak orzekł Sąd Rejonowy w Głogowie, kibice z tego miasta trzymający sektorówkę podczas meczu Chrobry Głogów - Ruch Chorzów są winni przestępstwa poplecznictwa. Oznacza to pomaganie innym osobom uniknięcia odpowiedzialności karnej w związku z czynem zabronionym. Ale po kolei.

Całe zdarzenie miało miejsce 26 listopada 2017 roku. To wtedy na własnym stadionie Chrobry podejmował drużynę z Chorzowa. Kibice gospodarzy zaprezentowali swoją oprawę, która składała się z transparentu oraz dużej sektorówki. Odpalona została także pirotechnika. Po zakończeniu spotkania osoby, które trzymały wspomniane transparent oraz sektorówkę, zostały oskarżone właśnie o poplecznictwo, co w tym przypadku oznacza ukrywanie pod płótnami osób odpalających pirotechnikę.

Łącznie 9 osób ma ponieść karę 3 miesięcy ograniczenia wolności oraz zapłaty grzywny w wysokości 1500 zł. Jedna osoba, zamiast kary finansowej, będzie musiała w zamian przepracować 30 godzin społecznie.

Czy powyższy wyrok sądu sugeruje, że trzymanie przez kibiców tzw. sektorówek powinno być niedozwolone? Przecież absurdalne wydaje się stwierdzenie, że wspieranie ukochanego klubu za pomocą transparentów wiąże się z poplecznictwem. Środowisko kibicowskie jest mocno zaskoczone powyższym wyrokiem sądu.

fot. niebiescy.pl

Zobacz także