Djurdjević odchodzi z Chrobrego

Djurdjević odchodzi z Chrobrego

Fot. Artur Szczepanski/REPORTER
2022-05-04

Drużyna z Dolnego Śląska notuje bardzo dobry sezon. Nadal ma jeszcze szansę na awans do Ekstraklasy. Jednak nawet gdy tak się stanie, to Chrobrego w nowym sezonie poprowadzi inny trener. 

Ivan Djurdjević to legenda Lecha Poznań. Były piłkarz miał w sezonie 2018/2019 poprowadzić drużynę z Wielkopolski do sukcesów, po przegranych z kretesem poprzednich rozgrywkach. Tak jednak się nie stało, Serb notował bardzo słabe wyniki i po kilku miesiącach został zwolniony. 

W lipcu 2019 roku Djurdjević zdecydował się na zejście poziom niżej i objęcie Chrobrego Głogów. W klubie z Dolnego Śląska miał zebrać niezbędne doświadczenie i poukładać drużynę. W pierwszym sezonie Serb osiągnął bardzo dobry wynik, Chrobry zajął 7. miejsce i tylko punktu zabrakło do tego, że zagrać w barażach. Rok później już nie było tak dobrze, ponieważ głogowianie zajęli 11. miejsce.

Ten sezon jest najlepszym w kadencji byłego trenera Lecha. Chrobry zajmuje 5. miejsce w tabeli i jest blisko tego, żeby powalczyć o awans do Ekstraklasy w meczach barażowych. Do zakończenia fazy zasadniczej zostały 3 mecze. 

Już teraz wiadomo, że będą to ostatnie spotkania dla Djurdjevicia jako szkoleniowca drużyny. Serb nie przedłuży swojej umowy, która wygasa z końcem tego sezonu. To jednak nie oznacza, że klub zamierza zrezygnować z walki o Ekstraklasę. Djurdjević i jego piłkarze mają powalczyć o jak najlepszy wynik w tym sezonie. Nazwisko Serba, dzięki dobrym wynikom w Głogowie pojawia się w kontekście objęcia posady w jednym z klubów z Ekstraklasy. Jeśli chodzi o nowego szkoleniowca Chrobrego, to zostanie on ogłoszony przed rozpoczęciem przyszłego sezonu. 

Zobacz także