Stadion Cracovii

Cracovia z dofinansowaniem na budowę bazy treningowej

Piro Shop
Komentarze (0) 2018-10-22

Cracovia ze wsparciem finansowym od ministerstwa.

Ministerstwo Sportu i Turystyki przekazało Cracovii 8 mln złotych w ramach dofinansowania klubowej inwestycji w postaci budowy nowoczesnej bazy treningowej. Taką informację przekazał m.in. portal WP Sportowe Fakty. Tym samym krakowski klub wreszcie otrzymał wsparcie . Plan całego projektu był gotowy już w kwietniu tamtego roku, wtedy jednak klub nie został objęty ministerialnym programem wsparcia ważnych dla krajowego sportu inwestycji. 

- Cieszymy się, że Ministerstwo zdecydowało o dofinansowaniu naszego projektu, gdyż pokazuje to, że obrany przez nas kierunek jest właściwy i doceniany przez innych. - przekonuje Janusz Filipiak, prezes Cracovii.

Najnowocześniejsza baza w Polsce?

Według zapowiedzi ma to być jeden z najnowocześniejszych, o ile nie najnowocześniejszy, ośrodek tego typu w naszym kraju. Jego budowa w miejscu boiska LKS Strażaka Rączna ma zakończyć się w 2020 roku i pochłonie 31 mln złotych. Oznacza to, że 23 mln złotych bez dotacji wyłoży sam klub. Plan bazy treningowej przewiduje m.in. 6 boisk w pełnym wymiarze, profesjonalne zaplecze z siłownią oraz salą do ćwiczeń, a do tego hotel czy salę konferencyjną. Docelowo ma to być miejsce treningów dla pierwszej drużny krakowskiego klubu.

fot. Stadiony.net

Komentarze
Akceptuję politykę prywatności serwisu.