projekt ośrodka treningowy w Książenicach

Legia Warszawa potrzebuje ośrodka treningowego

Piro Shop
Komentarze (1) 2018-10-05

Ośrodek treningowy potrzebny od zaraz. 

- Co z budową ośrodka treningowego w Książenicach? - pyta portal internetowy sport.pl. pytanie to jest jak najbardziej zasadne.

Jak podaje wspomniany portal, choć Akademia Legii Warszawa powstała już 18 lat temu, to pod względem infrastrukturalnym nie dorównuje innym klubom z krajowej elity. Owszem, na przestrzeni lat wyszło z niej wielu świetnie wyszkolonych wychowanków. Jednak ile można funkcjonować na jednym boisku treningowym przy Łazienkowskiej? Jak długo najlepszy w ostatnich latach polski klub będzie wynajmował boiska w innych częściach Warszawy?

Jak wspomina serwis, już na początku 2016 roku klub podpisał umowę z gminą Grodzisk Mazowiecki, która gwarantuje współpracę przy budowie ośrodka szkoleniowego w Książenicach. Jednak jak narazie nie widać owoców tej współpracy.

- Prowadzimy rozmowy z sześcioma firmami. Do końca roku wyłonimy generalnego wykonawcę - odpowiada klub na pytanie portalu odnośnie opisywanej inwestycji.

W planach jest zbudowanie ośrodka na przestrzeni 15ha, w którego skład wejdzie 8 pełnowymiarowych boisk. Zapewnione ma być przy tym w pełni profesjonalne zaplecze szkoleniowe. Docelowo miałaby tam trenować pierwsza drużyna, rezerwy oraz najstarsze rocznikowo drużyny z Akademii.  

fot. Lamela Polska

Komentarze
Akceptuję politykę prywatności serwisu.
ZSH 2018-10-12 22:07:22

hanior hanna wspomoże