jm oprawa legia

Zachwyt na świecie po oprawie Legii

Fot. eastnews
2026-04-12

Kibice Legii przepiękną oprawą oddali hołd zmarłemu w piątek Jackowi Magierze. O prezentacji na stadionie głośno zrobiło się na całym świecie i zewsząd do Warszawy płyną słowa uznania. 

Jacek Magiera zmarł nagle w piątek rano, a Legia swój mecz ligowy z Górnikiem rozgrywać miała w sobotę wieczorem. Nie było więc dużo czasu na przygotowania, a mimo to kibice Wojskowych po raz kolejny stanęli na wysokości zadania i zorganizowali oprawę, o której mówi cały świat. Dziennikarze z Niemiec, Anglii, Włoch czy Grecji z uznaniem wspominali w swoich krajowych mediach o wyczynie fanów Legii. Podobnie było w Polsce, gdzie swoje trzy grosze dorzucił m.in. Tomasz Ćwiąkała, doceniając kibiców z Ł3, że nikt nie robi takich opraw jak oni.

A jest co chwalić. Na sektorze znalazła się gigantyczna podobizna Magiery z podpisem “Panie Jacku, Dziękujemy.” Dodatkowo odpalona zostały race, które ułożone zostały w inicjały JM. 

Kibiców Legii docenili także fani innych zespołów. W swoich komentarzach na mediach społecznościowych wspominali, że dokonano czegoś nieprawdopodobnego i w tej kwestii trzeba to podkreślić ponad podziałami.

Fot.: Beata Zawadzka/East News 

iparts.pl
Zobacz także