alan czerwinski gks katowice 2016

Kolejne wzmocnienie GKS-u Katowice

Fot. eastnews
2024-07-09

Beniaminek w dalszym ciągu korzysta z możliwości kontraktowania zawodników z wygasającymi umowami. W ten sposób sprowadza kolejnego piłkarza z doświadczeniem w Ekstraklasie - Alana Czerwińskiego.

Alan Czerwiński do Lecha trafił w 2020 roku. 31-letni obecnie obrońca zanotował od tamtego momentu 113 spotkań, w których zdobył 4 bramki i 10 razy asystował. Jego sytuacja z sezonu na sezon była jednak gorsza - urodzony w Olkuszu piłkarz spadał w klubowej hierarchii i najczęściej traktowany był jako uzupełnienie składu na wielu pozycjach. Najczęściej występował na prawej stronie formacji defensywnej, ale zdarzało mu się grać na drugim boku lub w środku bloku obronnego, a czasem również w środku pola. Nic więc dziwnego, że 1-krotny reprezentant Polski musiał rozpocząć poszukiwania nowego zespołu.

Te nie trwały długo - Czerwiński związał się umową z beniaminkiem Ekstraklasy GKS-em Katowice. Będzie to dla niego powrót do tego zespołu, ponieważ jego barwy reprezentował do tej pory aż 143 razy w latach 2012-2017. 

Fot.: Michal Chwieduk/REPORTER 

iparts.pl
Zobacz także