brazylia urugwaj

Brazylia odpada z Copa America!

Fot. eastnews
2024-07-07

Trzeci najbardziej utytułowany zespół w historii Copa America oraz jeden z głównych faworytów do tegorocznego zwycięstwa czyli reprezentacja Brazylii odpada z turnieju. Canarinhos ulegli w meczu ćwierćfinałowym Urugwajowi.

Niespodzianek na Copa America rozgrywanym w Stanach Zjednoczonych było już parę, ale nikt nie spodziewał się sensacji tego kalibru. Po odpadnięciu już po fazie grupowej ekipy gospodarzy, a także reprezentacji Meksyku wydawało się, że drużyny Brazylii i Argentyny mają autostradę do finału. Obie ekipy napotkały problemy, jednak Argentyna wygrała swoją serię jedenastek w ćwierćfinale z Ekwadorem, czego nie uczynili Canarinhos przez co pożegnali się z turniejem.

W starciu Brazylii i Urugwaju kibice nie obejrzeli pięknego starcia. Faworyci osłabieni brakiem Viniciusa Juniora mieli duże problemy z kreowaniem dogodnych sytuacji strzeleckich, a także z ich wykorzystywaniem. Ostatecznie nie byli w stanie sforsować defensywnie ustawionego Urugwaju Marcelo Bielsy, nawet pomimo gry przez ostatnie 20 minut w przewadze jednego zawodnika po czerwonej kartce Nahitana Nandeza. W karnych pomylili się Militao oraz Douglas Luiz, co spowodowało sensacyjne odpadnięcie Brazylii.

W półfinałach Urugwaj zmierzy się z Kolumbią, a Argentyna z Kanadą.

Fot.: Julio Cortez/Associated Press/East News

iparts.pl