vinagre wolverhampton legia

Oficjalnie: Hit transferowy Legii!

Fot. eastnews
2024-07-03

Legia pozyskała zawodnika, który z marszu powinien stać się gwiazdą ligi. W środę oficjalnie potwierdzono transfer Rubena Vinagre, który ma doświadczenie w najlepszych ligach europejskich.

37 meczów w Premier League, 32 w portugalskiej Ekstraklasie, 12 meczów w Serie A, a do tego blisko 20 spotkań w europejskich pucharach w tym w Premier League - CV nowego zawodnika Legii Warszawa robi wrażenie, a gdy dodamy do tego, że nie jest to piłkarz u schyłku kariery, nadzieje mogą być jeszcze bardziej rozbudzone. Ruben Vinagre, bo o tym graczu mowa, został dziś oficjalnie ogłoszony wzmocnieniem stołecznego klubu. Jeszcze 2 lata temu kosztował Sporting aż 10 milionów euro, a wciąż pozostaje zawodnikiem, który ma potencjał na grę w topowych ligach.

25-latek przeniósł się do Legii na zasadzie wypożyczenia ze Sportingu Lizbona, a polski klub zapewnił sobie także klauzulę wykupienia w przypadku bardzo dobrej gry. W poprzednim sezonie również był wypożyczany - najpierw do Hull City, gdzie na drugim angielskim poziomie rozgrywkowym zaliczył 10 występów, a później do Hellasu Verona, gdzie jako partner Karola Świderskiego wystąpił w kolejnych 12 meczach.

Choć piłkarz ten ma problem z regularną grą w ligach zdecydowanie mocniejszych od Ekstraklasy, to przynajmniej w teorii powinien być jedną z gwiazd nie tylko Legii, ale całych rozgrywek w Polsce. Występujący na lewym wahadle bądź lewej obronie Vinagre to zawodnik cechujący się bardzo widowiskową grą. Wyróżniają go ofensywne rajdy, a także duże umiejętności techniczne. 

Fot.: FRIEDEMANN VOGEL/AFP/East News 

iparts.pl
Zobacz także