Euro 2024: Grupa D - typy bukmacherskie

Euro 2024: Grupa D – typy bukmacherskie

Fot. Zdjęcie dodane przez Przemysław Lunic
2024-06-13

Grupa D to zestaw drużyn, który szczególnie powinien ekscytować kibiców w Polsce. Wszak to w niej znajdują się podopieczni Michała Probierza. Jednak już na starcie trzeba powiedzieć, że biało-czerwoni nie będą faworytem tej rywalizacji. O wiele wyżej stoją akcje Francji, Holandii i Austrii. Jak wyglądają kursy i typy bukmacherskie w grupie D?

Francja, Holandia, Austria i Polska to obok grupy B najmocniejszy zestaw pierwszej fazy turnieju. Faworytem do wygrania nie tylko tej rywalizacji, ale też całego turnieju, są Trójkolorowi. Oranje to zespół pełen piłkarskiej jakości, a Austriacy mają za sobą bardzo udane eliminacje i okres przygotowań do turnieju. W tym zestawie kopciuszkiem są biało-czerwoni. Jednak po fatalnym roku 2023, zespół prowadzony przez Michała Probierza zdaje się odradzać. 

Francuzi są typowani na zwycięzców rywalizacji w grupie. Kurs na to zdarzenie w STS wynosi 1,55. Szukając ciekawych kursów bukmacherskich, warto przyjrzeć się ewentualnym poczynaniom w ofensywie Trójkolorowych. Francuzi mają olbrzymi potencjał z przodu. Kylian Mbappe to aktualnie chyba najlepszy piłkarz na świecie. Jeśli do tego dołożyć Dembele, Griezmanna, Thurama czy Giroud to powstaje zestaw, który w każdym meczu może strzelić kilka bramek. 

Olbrzymi potencjał ofensywny Trójkolorowych był widoczny w eliminacjach. Aż 29 bramek w ośmiu meczach to wynik, który robi wrażenie. 14 z nich aktualni wicemistrzowie świata strzelili w meczu z Gibraltarem. Dlatego też warto spojrzeć w kierunku bramek strzelonych w fazie grupowej. Według nas Francuzi mogą strzelić przynajmniej 7 bramek. Kurs na zdarzenie Grupa D: Francja gole strzelone: powyżej 6,5 wynosi 2,35 w STS.

Duże ambicje związane z występem na turnieju w Niemczech widać też po Holendrach. Oranje już dawno nie odebrali znaczącej roli w europejskim czempionacie, co na pewno będą chcieli zmienić w tym roku. Drużyna z kraju tulipanów w eliminacjach mierzyła się z Francją i dwukrotnie przegrała (0:4 na wyjeździe i 1:2 u siebie). To może być znak, że w rywalizacji z Trójkolorowymi Holendrzy mogą okazać się słabsi. 

Wpływ na wyniki Oranje mogą mieć też kontuzje. Z drużyny przed turniejem wypadli Frenkie de Jong oraz Teun Koopmeiners, którzy mieli tworzyć środkową formację tej drużyny. Zespół Ronalda Koemana może jednak liczyć na dobrą formę wahadłowych (Frimpong i Dumfries) oraz doświadczenie stoperów (van Dijk, Ake oraz de Ligt). Personalnie Oranje są mocni, więc można ich typować, że fazę grupową zakończą za plecami Francji. Dlatego też wybieramy zdarzenie: Grupa D – dokładna kolejność: 1. Francja 2. Holandia po kursie 2,35 w STS.

Austriacy w oczach wielu ekspertów są typowani na czarnego konia turnieju. Podyktowane jest to świetnymi wynikami, które zespół notuje pod wodzą Ralfa Rangnicka. W eliminacjach jedyne punkty Austriacy tracili w starciach z Belgią, pozostałe mecze wygrali. Do tego wrażenie mogą robić towarzyskie wygrane 2:0 z Niemcami, 6:1 z Turcją czy 2:1 z Serbią.

Jednak selekcjoner tej drużyny mierzy się też z problemami. Tymi są na pewno kontuzje, które wykluczyły z turnieju Alexandra Schlagera, Xavera Schlagera oraz Davida Alabę. Wydaje się, że z tymi graczami w składzie Austria mogłaby powalczyć z Holandią lub nawet z Francją. Lecz teraz wydaje się, że przypadnie im 3. miejsce w grupie. I na to zdarzenie jest dość ciekawy kurs. Wybieramy więc Grupa D - 2. / 3. miejsce: Austria zajmie 3. miejsce po kursie 3,00.

Czas przejść do reprezentacji Polski. O fatalnej grze biało-czerwonych pod wodzą Fernando Santosa w 2023 roku lepiej nie wspominać. Sytuacja pod wodzą Michała Probierza uległa lekkiej poprawie. Polacy są niepokonani od 8 meczów, szczególnie ostatnie zwycięstwa z Ukrainą i Turcją wlały optymizm w serca kibiców i piłkarzy. 

Dobra atmosfera została nieco zmącona przez kontuzje. Ze składu wypadł Arkadiusz Milik, z czasem walczą Karol Świderski i Taras Romanczuk. Jednak największą stratą jest uraz Roberta Lewandowskiego. Kapitana biało-czerwonych na pewno zabraknie w meczu z Holandią, występ w starciu z Austrią stoi pod znakiem zapytania. Nie ma co ukrywać, że brak napastnika Barcelony będzie miał wpływ na rezultaty z wyżej notowanymi rywalami. Dlatego też typujemy słaby turniej w wykonaniu biało-czerwonych. Według nas Polacy nie wywalczą więcej niż dwóch oczek w turnieju. Kurs na to, że Polska wywalczy mniej niż 2,5 punktu, wynosi 1,70 w STS.

Sprawdź też:

iparts.pl