Grupa C Euro 2024 - kursy i typy bukmacherskie

Grupa C Euro 2024 - kursy i typy bukmacherskie

Fot. Image by Dimitris Vetsikas from Pixabay
2024-06-12

Grupa C na Euro ma jednego wyraźnego faworyta – jest nim Anglia. Czy aktualni wicemistrzowie Europy udowodnią, że nie są papierowym tygrysem? A może Duńczycy, Serbowie lub Słoweńcy ich wyprzedzą? Rywalizacja zapowiada się ciekawie, co widać w proponowanych kursach bukmacherskich. Sprawdź, na co warto postawić w grupie C.

Anglia, Dania, Serbia i Słowenia – tak prezentuje się pełny zestaw drużyn występujących w grupie C. Teoretycznie tę rywalizację powinni wygrać gracze z Wysp Brytyjskich, za ich plecami Serbowie i Duńczycy mają walczyć o drugą lokatę, a outsiderem w tym zestawieniu powinni być Słoweńcy. Tak też to widzą bukmacherzy. Kurs 1,40 na wygraną Synów Albionu u bukmachera STS to potwierdza. Za to wygrana Słowenii w grupie C jest wyceniona po kursie 20,00. My jednak nie zamierzamy stawiać na żadne z tych zdarzeń.

Warto przyjrzeć się faworytom tej rywalizacji. Wiele osób stawia, że Anglicy są w stanie wygrać cały turniej. Jednak jak bliżej spojrzeć, to drużyna z Wysp Brytyjskich wcale nie musi aż tak daleko zajść. Kłopoty tej drużyny pokazał ostatni mecz przed turniejem. Porażka na własnym obiekcie z Islandią sprawiła, że zaufanie do drużyny narodowej w Anglii mocno spadło. Aczkolwiek potencjał ofensywny tego zespołu jest duży. Gracze tacy jak Foden, Palmer czy Kane powinni sprawić, że Synowie Albionu wyjdą z grupy. Jednak biorąc pod uwagę niską jakość w defensywie, przewidujemy, że Anglia nie wygra grupy z kompletem punktów. Stąd tez nasz typ na Anglików to więcej niż 6,5 punktów po kursie 1,67 w STS.

Przed trzema laty Duńczycy zakończyli mistrzostwa Europy na półfinale. Tym razem trudno oczekiwać, żeby ta sytuacja się powtórzyła. Eliminacje do turnieju w Niemczech pokazały, że Dania może mieć kłopoty. Pogubione punkty w meczach z Kazachstanem, Irlandią Północną czy Słowenią sprawiły, że oczekiwania w tym kraju z północy Europy nie są zbyt wysokie.

Od Danii można spodziewać się solidności. Wygrane sparingi przed turniejem ze Szwecją czy Norwegią trochę wlały nadziei w serca kibiców. Problemy drużyny Kaspera Hjulmanda mogą leżeć w obronie. Doświadczenie gracze tacy jak Kasper Schmeichel, Jannik Vestergaard czy Simon Kjaer, którzy będą stanowili oś defensywy, mogą często popełniać błędy. Dlatego też stawiamy, że na turnieju w Niemczech Duńczycy będą tracić bramki. Według nas będzie ich przynajmniej 4. Wybieramy zakład Dania: gole stracone: więcej niż 3,5 po kursie 1,70 w STS.

Serbia jako samodzielne państwo debiutuje na Euro. Drużyna z Bałkanów może być mocno nieprzewidywalna na tym turnieju. W przeszłości często w tej drużynie dochodziło do konfliktów, które miały wpływ na słabsze wyniki zespołu na poprzednich Mundialach. Przyglądając się drużynie, można w niej znaleźć kilku graczy, którzy radzą sobie w mocnych klubach. Vlahović, Mitrović, Milinković-Savić czy Tadić to nazwiska uznane w świecie piłki.

Potencjał ofensywny tego zespołu jest bardzo duży. Jeśli Serbowie będą w stanie go przełożyć na realne działania na boisku, to drużyna z Bałkanów może zajść daleko. Według nas gra do przodu będzie atutem Serbów. Typujemy, że strzelą oni powyżej 3,5 gola po kursie 2,15 w STS.

Stawkę grupy C uzupełniają Słoweńcy. To drużyna, która ostatni raz występowała na europejskim czempionacie w 2000 roku. Wtedy swój występ zakończyła na fazie grupowej. I według nas tym razem będzie podobnie. Co prawda w eliminacjach drużyna z Bałkanów potrafiła wywalczyć taką samą liczbę punktów co Dania, a w marcu pokonała w meczu towarzyskim Portugalię, lecz brak doświadczenia na turnieju może okazać się istotny. Nie wykluczamy, że Słoweńcy urwą punkty jednemu, ze swoich rywali, lecz remis w jednym ze starć to będzie maksimum ich możliwości. Typujemy ostatnie miejsce tego zespołu w grupie C po kursie 1,70.

Sprawdź też:

iparts.pl