Grupa B na Euro2024 – typy bukmacherskie

Grupa B na Euro2024 – typy bukmacherskie

Fot. Image by alessandra barbieri from Pixabay
2024-06-11

Grupa B na Euro2024 wygląda na bardzo wyrównaną. Znajdują się w niej aktualni mistrzowie Europy, brązowy medalista ostatniego Mundialu i półfinalista poprzedniego europejskiego czempionatu. Stawkę uzupełnia Albania. Zanosi się więc na wyrównaną walkę pomiędzy trzema potęgami, co może dać okazję do dużego zarobku podczas turnieju.

Zestawienie Hiszpanii, Włoch i Chorwacji w jednej grupie to prosta recepta na tzw. grupę śmierci. Właściwie te drużyny powinny być wdzięczne formatowi mistrzostw. Z grupy mogą wyjść aż trzy zespoły. To sprawia, że trzej faworyci mogą awansować do fazy pucharowej, co nie było możliwe np. gdyby w turnieju uczestniczyło 16 zespołów. Albania w tym zestawieniu może odgrywać rolę dostarczyciela punktów. Aczkolwiek ekipa, która w fazie grupowej eliminacji była lepsza od Polski, ma swoje ambicje i pewnie będzie chciała urwać oczka faworytom. 

Według bukmacherów faworytem do wygrania grupy jest Hiszpania. Szanse La Roja są ocenianie wyżej niż Azzurri czy Hrvatskiej. U bukmachera STS kurs na to, że drużyna z półwyspu Iberyjskiego zwycięży grupę B, wynosi 1,80. Dla nas jednak to nie jest aż tak oczywiste. Skład Hiszpanów nie rzuca na kolana. Co prawda przebrnęli oni bez większych problemów przez eliminacje, lecz według nas trudno oczekiwać, że na 100% okażą się lepsi od Chorwatów czy Włochów.

Szukając szansy na dobry zarobek przy okazji meczów Hiszpanów, zerkamy w kierunku strzelonych goli w fazie grupowej. La Roja w eliminacjach strzelili aż 25 goli w 8 meczach. Potrafili pokonać m.in. Gruzję 7:1 czy Norwegię 3:0. Swoją skuteczność potwierdzili też w meczach towarzyskich, poprzedzających turniej. Najpierw wygrali 5:0 z Andorą, następnie pokonali Irlandię Północną 5:1. Co prawda renoma tych nie rzuca na kolana, lecz można się spodziewać, że ofensywa drużyny Luisa de la Fuente nie zawiedzie. Biorąc pod uwagę też fakt, że defensywy Chorwatów i Włochów nie rzucają na kolana, a w grupie jest jeszcze Albania, to spodziewamy się minimum 6 goli Hiszpanów w fazie grupowej. Kurs na zdarzenie Hiszpania: gole strzelone: więcej 5,5 w STS wynosi 2,05.

Trzy lata temu Italia cieszyła się z mistrzostwa Europy. Teraz taki scenariusz wydaje się nie do powtórzenia. Włosi mają o wiele słabszą kadrę niż w 2021 roku. Dlatego też trudno oczekiwać, że będą najlepsi w rywalizacji z Hiszpanią, Chorwacją i Albanią. Chociaż kurs jest kuszący (3,25 w STS), to my nie pokusimy się o taki typ. Według nas Włosi będą mieli problemy w swojej grupie. Co prawda turniej rozpoczynają meczem z Albanią, co powinno im pomóc dobrze wystartować, to oczekujemy, że Italia będzie tracić punkty w tej fazie turnieju. Dlatego też stawiamy na niską liczbę oczek i bezpiecznie typujemy, że będzie ich więcej niż 4,5 po kursie 1,70 w STS.

„Trzecim tenorem” w tej grupie jest Chorwacja. Niecałe dwa lata temu podopieczni Zlatko Dalicia cieszyli się z brązowego medalu na Mundialu. Powtórzenie tego sukcesu na boiskach w Niemczech wydaje się niemożliwe, lecz Chorwaci wielokrotnie zadziwiali piłkarski świat. To zespół, który jest w stanie zarówno wygrać fazę grupową, jak i również męczyć się z Albanią. To zresztą pokazują niedawne wyniki Hrvatskiej, która np. przegrała z Turcją czy Walią w eliminacjach, ale kilka dni temu pokonała Portugalię na wyjeździe podczas meczu towarzyskiego. Ten ostatni rezultat na pewno wlał optymizm w serca kibiców z Chorwacji. Według nas kraj z Bałkanów postawi się Włochom i Hiszpanom. Typujemy, że gracze Zlatko Dalicia wywalczą przynajmniej 4 oczka, po kursie 1,55 w STS.

Jeśli chodzi o Albanię, to trudno oczekiwać, żeby wywalczyła ona cokolwiek w walce z tak mocnymi rywalami. Już sama obecność tej drużyny na Euro2024 jest traktowana jako duży sukces w kraju. Każdy gol będzie pewnie mocno fetowany. My jednak nie wróżymy Albańczykom sukcesu. Według nas nie wywalczą oni nawet punktu. Kurs na zdarzenie mniej niż 0,5 punkta Albanii w STS wynosi 2,90.

iparts.pl