GymBeam
feio konferencja rakow

Feio zadowolony z drużyny, nie z wyniku

Fot. eastnews
2024-04-14

Goncalo Feio podsumował swój debiut jako szkoleniowiec Legii Warszawa. Portugalczyk przyznał, że jest zadowolony z tego, jak zaprezentował się jego zespół, ale nie jest przy tym zadowolony z wyniku. Legia bowiem jedynie zremisowała w Częstochowie 1:1.

43% posiadania piłki, 2 strzały celne, 1 zdobyty gol i 1 zainkasowany punkt. Czy można być zadowolonym z takiego przebiegu spotkania? Według Goncalo Feio jak najbardziej tak. Portugalczyk miał kilka dni na przygotowanie swojego zespołu i na konferencji prasowej odniósł się do swojego debiutu.

Szkoleniowiec Legii przyznał, że wiedział, iż Raków to wymagający rywal, dlatego spodziewał się ciężkiej przeprawy. Przed meczem oczekiwał od swoich zawodników dużego zaangażowania, a także prosił o solidarność i poświęcenie, co ma być DNA tej drużyny. Pierwsza połowa była według niego zamknięta, ale w drugiej to Legia zepchnęła rywali do defensywy i zabrakło strzelenia gola na 2:0. Generalnie mecz ocenił jednak pozytywnie, pomimo braku zainkasowania 3 punktów.

Feio odniósł się też do pracy sędziego i wytknął, że jego zespół powinien otrzymać rzut karny po faulu na Rafale Augustyniaku. Dziwił się też, że sytuacja ta nie została sprawdzona przez VAR.

Fot.:Tomasz Jastrzebowski/REPORTER 

Zobacz także