zohore dania

Śląsk rozwiązał kontrakt z niewypałem

Fot. eastnews
2024-03-06

Śląsk Wrocław za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych poinformował, że rozwiązał kontrakt ze swoim napastnikiem. Kenneth Zohore opuścił klub i raczej nikt nie będzie za nim tęsknił.

30-latek miał w swoim CV występy w kilku dużych klubach i mocnych europejskich ligach. Zanim trafił do Śląska, grał m.in. w angielskich Premier League i Championship, szwedzkiej Allsvenskan oraz duńskiej Superligi. W barwach Kopenhagi notował też występy w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Nic więc dziwnego, że oczekiwania wobec Duńczyka były ogromne.

Rosły napastnik kontrakt podpisał w lipcu 2023 roku i jeszcze w tym samym miesiącu zanotował swoje dwa pierwsze występy z ławki. Na kolejną szansę musiał czekać kilka tygodni, ale gdy już ją dostał, na boisku zameldował się od pierwszej minuty. Znów jednak zawiódł i został zmieniony w przerwie. W kolejnych miesiącach pobytu na Śląsku wystąpił jeszcze 3 razy, notując łącznie 11 minut. Jego ostateczny bilans zatrzymał się więc na 6 występach ligowych oraz jednym meczu w Pucharze Polski.

W środę Śląsk za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych poinformował, że klub rozwiązał kontrakt z Zohore. Duńczyk otrzymał podziękowania za zaangażowanie i profesjonalizm, ale można mieć do nich wątpliwości, jeśli zdecydowano się na taki ruch po zaledwie 8 miesiącach w zespole. 

Fot.:Lukasz Kalinowski/East News 

iparts.pl
Zobacz także