GymBeam
www.warhouse.pl
kiwior sheffield

Kolejny dobry mecz Kiwiora

Fot. eastnews
2024-03-04

Jakub Kiwior po raz kolejny wyszedł w podstawowym składzie Arsenalu i znów zaprezentował się z dobrej strony w starciu ligowym. Polski obrońca przyczynił się do zwycięstwa swojego zespołu nad Sheffield i zanotował asystę przy jednej z bramek.

Przez długi czas można było się zastanawiać, czy Jakub Kiwior nie pospieszył się z transferem do Premier League. Długie tygodnie siedzenia na ławce, występy jedynie na pozycji lewego obrońcy i słabe pomeczowe noty nie napawały optymizmem. Ostatnie tygodnie są dla Polaka jednak bardzo dobre. Dzięki kilku kontuzjom w składzie The Gunners Kiwior stał się zawodnikiem wyjściowej jedenastki i notuje świetne mecze.

Po raz kolejny w wyjściowym składzie 24-latek pojawił się w poniedziałkowym starciu z Sheffield. Kiwior ponownie został ustawiony na pozycji lewego obrońcy, ale podobnie jak w poprzednich spotkaniach poza wypełnianiem zadań defensywnych bardzo często angażował się też w akcje ofensywne. Tak było m.in. w 15. minucie, kiedy to Polak zanotował swoją trzecią asystę w tym sezonie. Kiwior ruszył lewym skrzydłem, a po dwójkowej akcji z Gabrielem Martinellim brazylijski skrzydłowy strzelił bramkę na 3:0.

Ostatecznie Arsenal rozgromił w wyjazdowym spotkaniu Sheffield United 0:6. Kibice gospodarzy masowo opuszczali stadion już przy stanie 0:3. 

Fot.:Rui Vieira/Associated Press/East News 

Zobacz także