muci transfer runjaic

Legioniści zdziwieni transferem Muciego

Fot. eastnews
2024-02-10

Choć transfer Ernesta Muciego za 10 milionów euro jest niezwykle korzystny pod kątem biznesowym, to sportowo Legia straciła bardzo dużo. W różnych nastrojach do transferu odnoszą się zawodnicy oraz trener stołecznego klubu.

Transfer Ernesta Muciego do Besiktasu Stambuł jest ex aequo trzecią najwyższą sprzedażą w historii Ekstraklasy oraz numerem jeden na wewnętrznej liście Legii Warszawa. Albańczyk został kupiony w 2021 roku za 500 tysięcy euro, a sprzedany za 20 razy tyle. Nie wszyscy jednak są w stanie cieszyć się zarobionymi pieniędzmi.

Rafał Augustyniak w wywiadzie otwarcie przyznał, że jest mocno zdziwiony transferem, ponieważ jeszcze w dniu transakcji o godzinie 23 Muci przebywał w gabinetach fizjoterepautycznych. Radosny z powodu odejścia ważnego ogniwa nie był też trener Kosta Runjaić. Niemiec przyznał, że moment przeprowadzenia transferu nie był zbyt dobry, jednak wyraził zrozumienie dla biznesowych argumentów za zaakceptowaniem oferty.

Legia Warszawa w trakcie zimowego okienka straciła dwóch zawodników pierwszego składu za łącznie ponad 13 milionów euro. W ich miejsce na Łazienkowską trafili Japończyk Ryoya Morishita oraz Kosowianin Qendrim Zyba.

Fot.: PIOTR DZIURMAN/REPORTER 

Zobacz także