lech kibice posnania

Kibice Lecha zadbają o porządek w Posnanii

Fot. eastnews
2024-01-24

W ostatnich dniach w Polsce głośno zrobiło się o napaściach grup nastolatków na klientów Galerii Handlowej Posnania. Przez długi czas z problemem nie mogli dać sobie rady ochroniarze placówki. Pomocną dłoń ponownie wyciągnęli kibice Lecha Poznań.

Fani Lecha znani są z interwencji i dbania o porządek we własnym mieście. Tak było też w ubiegłym roku, gdy poradzili sobie z agresywnymi grupami Ukraińców, którzy dokonywali fizycznych i słownych na Polaków. Teraz, zgodnie z tym co zapowiadają, pomogą mieszkańcom również w sprawie nastolatków.

Stosowny wpis o podjęciu działań pojawił się na profilu Od kołyski aż po grób Lech Poznań. Wyczytać można z niego, m.in. co dzieje się, gdy klienci Posnanii odmówią agresywnym grupom młodocianych pieniędzy lub różnego rodzaju towarów. Najciekawszym fragmentem jest natomiast propozycja wystosowana przez kibiców. Za pomoc z poradzeniem sobie z problemem i zastąpienie nieudolnej ochrony fani oczekują przelania miesięcznych nakładów wydawanych na firmę zabezpieczającą obiekt na konto kibiców Lecha Poznań. Niedługo później na tym samym profilu pojawił się kolejny wpis, który informował o rozpoczęciu działań.

W sprawie wypowiedział się również Uszol, czyli legenda kibiców Lecha. Za pośrednictwem mediów społecznościowych ogłosił, że nie ma się już czego bać, a on sam będzie trzymał rękę na pulsie, ponieważ nie godzi się na terror. 

Fot.: WOJCIECH STROZYK/REPORTER 

Zobacz także