probierz pzpn

Brazylijczyk chce grać dla Polski

Fot. eastnews
2024-01-23

Nie tylko Santiago Hezze jest przez polskie media przymierzany do gry w Biało-Czerwonych barwach. W wywiadzie dla Przeglądu Sportowego swoją chęć gry dla naszej kadry zapowiedział Brazylijczyk Gabriel Knesowitsch.

Gabriel Knesowitsch to 20-latek, który w styczniu podpisał kontrakt z zespołem Cuiabá-MT, grającym w najwyższej klasie rozgrywkowej w Brazylii. W 2023 roku reprezentował barwy Londriny na zapleczu ekstraklasy, ale swoimi dobrymi występami zasłużył na sportowy awans do elity. Zawodnik ma 185 centymetrów wzrostu i jest środkowym obrońcą. Według ostatnich informacji jest on obserwowany przez scoutów wielu europejskich klubów, m.in. Ajaxu Amsterdam i Atalanty Bergamo.

Gra Brazylijczyka w reprezentacji byłaby możliwa dzięki polskiemu pochodzeniu jego pradziadków. Gabriel w wywiadzie dla Przeglądu Sportowego przyznał, że w Polsce nigdy nie był, ale uczęszczał na kursy naszego języka. Jest też zainteresowany grą dla naszego kraju, gdyby pojawiła się taka propozycja. 20-latek przyznał jednak, że niezwykle kusząca byłaby dla niego również gra dla kadry Brazylii, jednak do tej pory nie miał z tej strony żadnych sygnałów.

Fot.: Piotr Molecki/East News