GymBeam
Jurgen Çelhaka

Problemy kadrowe Legii. Będzie transfer?

Fot. eastnews
2024-01-18

Legia Warszawa ma coraz poważniejsze problemy z obsadzeniem pozycji środkowego pomocnika. W styczniu z klubu odeszli dwaj zawodnicy, a kolejny doznał kontuzji i zabraknie go w kluczowych meczach Ligi Konferencji.

Bartosz Slisz oraz Patryk Sokołowski - tych dwóch zawodników Legia Warszawa oddała w styczniu kolejno do Atalanty United oraz Cracovii Kraków. Wydawało się więc, że w zbliżającym się niezwykle ważnym dwumeczu z Molde w Lidze Konferencji duetem środkowych pomocników będzie para Jurgen Çelhaka-Juergen Elitim. Niestety dla Wojskowych plany trenera Kosty Runjaicia pokrzyżowała kontuzja, której doznał Albańczyk.

Pomocnik urazu doznał na treningu. Wstępne diagnozy mówią o skręconym stawie skokowym i ponad miesiącu przerwy od gry. Oznacza to, że 23-latek nie zagra w starciach pucharowych, a szkoleniowiec Legii ma twardy orzech do zgryzienia, ponieważ brakuje mu zawodników, którzy mogliby zagrać na tej pozycji.

W kadrze zostało bowiem dwóch zdrowych środkowych pomocników. Drugim obok Elitima jest Igor Kharatin, ale Ukrainiec wkrótce również może opuścić Legię. W związku z tym Runjaic rozpoczął wdrażanie planu awaryjnego, a w trakcie gierek treningowych w środku pola gra Rafał Augustyniak. Niewykluczone też, że warszawski zespół zdecyduje się na przeprowadzenie błyskawicznego transferu, który wzmocni kadrę przed starciem z Molde.

Fot.: Grzegorz Wajda/REPORTER 

Zobacz także