magiera śląsk trening

Nowy zawodnik w ekipie Śląska Wrocław

Fot. eastnews
2024-01-12

Alen Mustafić na zasadzie półrocznego wypożyczenia trafił do Śląska Wrocław. Jeśli zawodnik sprawdzi się, polski zespół będzie miał możliwość wykupienia go w trakcie obowiązywania umowy.

Alen Mustafić to 24-letni Bośniak, grający na pozycji środkowego pomocnika. Może występować zarówno na pozycjach 8, 6, jak i 10. Karierę rozpoczynał w FK Sarajevo, skąd jako młody talent trafił do Slovana Bratysława. Tam nie spełnił pokładanych w nim nadziei, dlatego w 2023 roku wylądował w lidze duńskiej, a jego pracodawcą został Odense BK.

Jak do tej pory w barwach Pasów rozegrał w tym sezonie zaledwie 8 z 22 możliwych meczów, dlatego Odense było chętne usunąć go z listy płac i sprzedać lub wypożyczyć. Z tej drugiej opcji zdecydował się skorzystać Śląsk Wrocław, szukający głębi składu w środku pola. Bośniak trafił do Ekstraklasy na pół roku, a w przypadku zadowalającej postawy Jacek Magiera może zasygnalizować chęć wykupienia go na mocy zawartej w umowie wypożyczenia klauzuli.

Zarówno prezes, jak i dyrektor sportowy Śląska wyrazili swoje zadowolenie z dopięcia transferu. Obaj uważają Mustaficia za idealnego zmiennika dla piłkarzy pierwszego zespołu.

Fot.: PAWEL RELIKOWSKI / POLSKA PRESS/Polska Press/East News 

iparts.pl
Zobacz także