GymBeam
Znamy nowy klub Bartosza Slisza

Znamy nowy klub Bartosza Slisza

Fot. Grzegorz Wajda/REPORTER
2024-01-11

Nie było tajemnicą, że pomocnik Legii chce odejść z klubu. Mówili o tym zarówno sam zainteresowany, jak i władze zespołu. Gracz ma jeszcze przez rok ważny kontrakt i dla warszawian była to ostatnia okazja, żeby zarobić na zawodniku. Slisz wybrał klub, będzie kontynuował swoją karierę w MLS.

Pomocnik Legii w ostatnim roku rozwinął się na tyle, że stał się łakomym kąskiem na rynku transferowym. Gracz imponował swoją formą zarówno w polskich rozgrywkach, jak i w rywalizacji w Europie. Dzięki swojej dobrej grze trafił też do reprezentacji Polski, rozegrał po 90 minut w rywalizacjach z Wyspami Owczymi i Czechami. 

W kontekście ewentualnego transferu mówiło się o klubach z Serie A, Bundesligi, tureckiej Super Lig i MLS. Legia musiała się spieszyć ze sprzedażą. Zawodnik miał ważny kontrakt z klubem do końca tego roku. To oznaczało, że już latem mógłby podpisać umowę z nową drużyną i odejść z drużyny wicemistrza Polski bez płacenia odstępnego.

Tomasz Włodarczyk z portalu „Meczyki” podał, gdzie najprawdopodobniej trafi gracz Legii. Według jego informacji zawodnik podpisze kontrakt z Atlanta United. To klub z MLS, w poprzednich rozgrywkach odpadła w 1/8 finału amerykańskiej ligi. Legia dobrze zarobi na transferze zawodnika. Według informacji Włodarczyka warszawianie otrzymają za swojego gracza 3,5 mln $.

Slisz opuszcza klub z Łazienkowskiej po 4 latach. Zawodnik przyszedł do stołecznej drużyny z Zagłębia Lubin za 1,5 mln €. W barwach Legii rozegrał 165 meczów i dwukrotnie wywalczył z zespołem mistrzostwo Polski.

Zobacz także