Śląsk Wrocław stawia na młode talenty

Śląsk Wrocław stawia na młode talenty

Fot. PIOTR DZIURMAN/REPORTER
2024-01-10

Śląsk Wrocław jest liderem Ekstraklasy i nic dziwnego, że coraz częściej mówi się o klubie z Dolnego Śląska jako poważnym kandydacie do wywalczenia mistrzowskiej korony. Wrocławianie wzmacniają się przed wiosenną walką o tytuł, lecz nie zapominają też o przyszłości. 

Zespół prowadzony przez Jacka Magierę zaskoczył wszystkich jesienią. Teraz WKS jest liderem i musi mierzyć się z presją faworyta. Działacze klubu chcą zapewnić szkoleniowcowi komfort pracy, dlatego też starają się szybko działać na rynku transferowym. Już jesienią było pewne, że w wiosennych meczach trener będzie mógł skorzystać z Patryka Klimali. Oprócz niego Śląsk sfinalizował transfery Lewiusa Peñii oraz Simeona Petrova. To jednak nie koniec transferów we Wrocławiu.

Kolejne potencjalne wzmocnienia to inwestycja w przyszłość WKS-u. Dzisiaj klub poinformował o rozpoczęciu testów sportowych przez Rosena Bozhinova. To 18-letni lewonożny stoper z Bułgarii. Gracz odbywa już treningi pod okiem Jacka Magiery. Piłkarz wcześniej występował w CSKA Sofia. Zdążył już nawet zadebiutować w seniorskiej drużynie. W barwach klubu ze stolicy Bułgarii rozegrał 2 mecze w kwietniu 2022 roku. Ma również na koncie występy w młodzieżowych reprezentacjach swojego kraju.

Do Śląska dołączył też Mikołaj Tudruj. To 18-letni wychowanek Lecha Poznań. Klub z Bułgarskiej nie wiązał już przyszłości z piłkarzem, więc ten mógł dołączyć do lidera Ekstraklasy. Zawodnik nie zdążył zadebiutować w pierwszym zespole klubu z Poznania, w tym sezonie ma na koncie jedynie 4 mecze w drugoligowych rezerwach. Młodzi gracze w Śląsku będą mieli szansę zadebiutować w Ekstraklasie, podobnie jak Karol Borys, który odchodzi z WKS-u.

iparts.pl
Zobacz także