Śląsk zarobi na transferze swojego talentu?

Śląsk zarobi na transferze swojego talentu?

Fot. Achmad Ibrahim/Associated Press/East News
2024-01-09

Karol Borys to zawodnik, o którym zrobiło się głośno latem 2023 roku. Młody zawodnik był gwiazdą reprezentacji Polski do lat 17, która świetnie zaprezentowała się na mistrzostwach Europy. Na młodego gracza uwagę zwróciły drużyny z czołowych lig europejskich, może on trafić do Serie A. 

Dobra gra na juniorskim Euro sprawiła, że nazwiska polskich talentów trafił do notesów skautów z lig Top 5 na Starym Kontynencie. Jednym z graczy, który był często wymieniany, jako piłkarz wyróżniający się w drużynie był Karol Borys. Zawodnik podczas Euro U-17 strzelił 3 bramki. Po turnieju wydawało się, że opuści Śląsk Wrocław i przejdzie do któregoś z zachodnich krajów.

Jednak zawodnik zdecydował się na dalszą grę dla klubu z Dolnego Śląska. Piłkarz został włączony do drużyny prowadzonej przez Jacka Magierę. Gracz jednak rzadko występował w pierwszym zespole, jesienią zebrał łącznie 60 minut w trzech starciach. Jego ostatni występ w aktualnym liderze Ekstraklasy przypadł na początek września. Jacek Magiera brak gry Borysa wytłumaczył tym, że jest on zbyt słaby fizycznie na grę w polskiej lidze.

Bardzo możliwe, że wiosnę młody gracz spędzi już w innym kraju. Według Tomasza Włodarczyka z portalu „Meczyki” do Śląska wpłynęła oferta ze strony Fiorentiny. Włosi zaoferowali za gracza 1 mln €, lecz według dziennikarza ostateczna cena może wynieść nawet 2,5 mln €. Wrocławianie nie muszą się jednak spieszyć ze sprzedażą swojego młodego talentu, gdyż ten ma ważną umowę do końca sezonu 2025/2026. 

iparts.pl
Zobacz także