GymBeam
john van den brom zwolniony

Lech rozstaje się z trenerem i ogłasza następcę!

Fot. eastnews
2023-12-17

Lech Poznań za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych pożegnał się z trenerem Johnem van den Bromem. Wraz z podziękowaniami dla Holendra pojawiło się nazwisko nowego szkoleniowca.

81 spotkań - w tylu spotkaniach jako sternika Lecha Poznań mogliśmy oglądać Johna van den Broma. Za jego kadencji udało się przede wszystkim osiągnąć więcej niż zadowalające wyniki w ubiegłorocznej edycji Ligi Konferencji Europy. Ten sezon nie był jednak udany. Lechici szybko odpadli z europejskich pucharów, a w lidze prezentują się dość przeciętnie, tracąc już 8 punktów do lidera.

Zarząd podjął decyzję, że po półtorarocznej współpracy należy się rozejść. Decyzja jest tym bardziej ciekawa, że jego umowa wygasłaby po sezonie. Łączny bilans Holendra w barwach Lecha to 41 zwycięstw, 22 remisy i 18 porażek.

W tym samym komunikacie ogłoszono również nowego, a można też powiedzieć starego trenera. Będzie nim Mariusz Rumak, który szkoleniowcem Lecha był w latach 2012-2014. Ostatnio pracował w klubowej akademii, a nowa umowa zwiąże go z zespołem do końca obecnego sezonu. 

Fot.: Grzegorz Wajda/REPORTER 

Zobacz także