czechy-polska coufal

Alkoholowy skandal również u Czechów

Fot. eastnews
2023-11-19

Czesi w piątek podczas starcia z Polską wykonali pierwszy krok do zapewnienia sobie awansu na Mistrzostwa Europy. Część kadrowiczów zbyt szybko zaczęła jednak świętować i została wyrzucona ze zgrupowania.

Reprezentacja Czech przygotowuje się do ostatniego meczu eliminacyjnego do Mistrzostw Europy w Niemczech w Ołomuńcu. To tam w poniedziałek rozegrają decydujący dla losów naszej grupy mecz z Mołdawią. Nie przystąpią do niego jednak w pełnym składzie.

Trener dał zawodnikom wolny wieczór, z czego w dość upojny sposób skorzystało 3 piłkarzy. Vladimir Coufal (West Ham United), Jakub Brabec (Aris Saloniki) i Jan Kuchta (Sparta Praga), czyli trzech zawodników wyjściowej jedenastki z meczu z Polakami, udali się na dyskotekę i bawili się tam do białego rana. Według czeskich mediów w trakcie zabawy nie stronili od alkoholu, a także fotografowali się z kibicami.

Decyzja selekcjonera była natychmiastowa - cała trójka została wyrzucona ze zgrupowania. Biorąc pod uwagę, że byli to podstawowi piłkarze, Czesi podejdą do meczu z Mołdawią w osłabionym składzie.

Fot.:Grzegorz Wajda/REPORTER