Śląsk pracuje nad transferem młodego talentu z USA

Śląsk pracuje nad transferem młodego talentu z USA

Fot. Grzegorz Wajda/REPORTER
2023-11-16

Śląsk Wrocław dość niespodziewanie utrzymuje się na szczycie Ekstraklasy. Działacze tego klubu są świadomi, że zespół nadal potrzebuje wzmocnień, dlatego też pracują nad transferami. Do lidera polskiej ligi może trafić piłkarz, który urodził się w USA, lecz może reprezentować barwy naszego kraju.

We Wrocławiu atmosfera wokół drużyny jest świetna. Śląsk, który jeszcze kilka miesięcy temu desperacko bronił się przed spadkiem, teraz jest najlepszą drużyną w lidze. Dobre wyniki idą też w parze z zainteresowaniem, na meczu z Rakowem pojawi się komplet, około 40 tys. widzów. Władze klubu za to nie próżnują, zaoferowali nowy kontrakt Erikowi Exposito. Ofertę przedłużenia umowy otrzymał też Matías Nahuel.

Jednak to nie są jedyne ruchy pionu sportowego lidera Ekstraklasy. Dyrektor sportowy klubu – David Balda przyznał, że przyglądał się talentom z Afryki oraz Bułgarii. Jednak to nie jest jedyna aktywność władz klubu nad wzmocnieniami. Według informacji „TVP Sport” Śląsk pracuje nad sprowadzeniem piłkarza z MLS.

Tym zawodnikiem ma być Cole Mrowka. To 17-letni piłkarz, który niedawno podpisał profesjonalny kontrakt z Columbus Crew. Nie zdążył jeszcze zadebiutować w podstawowej drużynie, za to grał regularnie w rozgrywkach MLS Next Pro – przeznaczonej dla młodych zawodników. W tym sezonie pojawił się 24 razy na boisku, strzelił 2 bramki i zaliczył 2 asysty. Co ciekawe, Mrowka ma polskie pochodzenie. Jeszcze niedawno, w rozmowie z „TVP Sport” przyznał, że chętnie wystąpiłby w reprezentacji Polski.

Zobacz także