kiwior arsenal

Arsenal pewny, co do przyszłości Kiwiora

Fot. eastnews
2023-11-15

W ostatnich dniach pojawiło się wiele informacji dotyczących możliwego wypożyczenia lub nawet transferu Jakuba Kiwiora. Znane jest stanowisko jego obecnego klubu.

Jakub Kiwior do Arsenalu trafił w styczniu 2023 roku. Nikt nie zakładał, że Polak z miejsca stanie się podstawowym piłkarzem Kanonierów, jednak wszyscy mieli nadzieję, że w miarę regularnie będzie mógł liczyć na występy. Rzeczywistość jest jednak nieco inna.

Kiwior rozegrał w poprzednim sezonie 7 spotkań ligowych i 1 pucharowe. W tym mógł liczyć na 4 z 12 możliwych starć w Premier League (z czego w dwóch pojawił się na zaledwie 1 minutę), 2 z 4 w Lidze Mistrzów (łącznie 5 minut) i 2 w Pucharze Ligi Angielskiej (w obu pełne spotkania). Mizerny wynik z pewnością nie zadowala nie tylko polskich kibiców, ale też samego zawodnika.

Jego wątpliwa pozycja w Arsenalu wzbudziła więc zainteresowanie innych, głównie włoskich klubów. Media rozpisywały się o zainteresowaniu wielu klubów z Serie A, które miały rozważać wypożyczenie lub nawet wykupienie Kiwiora, a jednym z nich była m.in. Roma.

Niestety według włoskich mediów sportowych możliwość regularnej gry oddaliła się od Polaka. Wszystkiemu winny jest Mikel Arteta, czyli szkoleniowiec Arsenalu. Hiszpan nie chce pozbywać się Kiwiora, w którym widzi ważnego zmiennika dla podstawowych defensorów.

Fot.: Sebastian Frej/REPORTER 

Zobacz także