GymBeam
Peszko trenerem Wieczystej

Kolejna zmiana w Wieczystej. Peszko trenerem!

Fot. ANDRZEJ SZKOCKI/POLSKA PRESS/Polska Press/East News
2023-09-18

Wieczysta Kraków to najbardziej medialny klub w ostatnich latach na niższych szczeblach. Drużyna budowana za duże pieniądze w ostatnich miesiącach jednak rozczarowuje. Początek tego sezonu również nie układa się po myśli drużyny naszpikowanej gwiazdami. Kolejny raz za wyniki posadą zapłacił trener.

Wieczysta Kraków przebiła się do świadomości kibiców dzięki ściąganiu do drużyny zawodników z przeszłością w Ekstraklasie. Sławomir Peszko, Radosław Majewski czy też Michał Pazdan to gracze, którzy trafili do zespołu zasilanego majątkiem Wojciecha Kwietnia. Jednak ściąganie doświadczonych graczy nie wystarczyło do tego, żeby drużyna z Krakowa awansowała w poprzednim sezonie do 2. Ligi. Wieczysta przegrała awans, a posadą za to zapłacił Wojciech Łobodziński.

Przed aktualnym sezonem drużynę objął Maciej Musiał. Szkoleniowiec, który wcześniej prowadził Garbarnię Kraków, miał poprowadzić zespół do upragnionego awansu do 2. Ligi. Jednak już początek nie wypadł po myśli szkoleniowca, prowadzona przed niego drużyna przegrała na inaugurację rozgrywek 3. Ligi grupy IV z Karpatami Lwów. Później Wieczysta wygrała 4 mecze z rzędu. Następnie drużynie Macieja Musiała przegrała z Avią Świdnik, wygrała z KS Wiązownica i okazała się gorsza od Podlasia Bielsko-Biała. 

Te wyniki sprawiły, że rozpoczęły się spekulacje na temat przyszłości trenera. Nawet sobotnia wygrana nad Orlętami Radzyń Podlaski nie uratowała Musiała, który dzisiaj został zwolniony. Trener zostawił drużynę na 3. pozycji w ligowej tabeli. Tymczasowym szkoleniowcem drużyny został Sławomir Peszko, dla którego będzie to debiut w roli pierwszego trenera.