runjaic legia kadra

Runjaić nie jest zainteresowany posadą selekcjonera?

Fot. eastnews
2023-09-15

Kosta Runjaić jest wymieniany przez polskie media jako kandydat na stanowisko selekcjonera reprezentacji. Trener Legii szybko jednak uciął dziennikarskie doniesienia i potencjalne plotki.

52-letni Niemiec prowadzi kluby w Ekstraklasie od 2017 roku. Najpierw przez niespełna 5 sezonów był szkoleniowcem szczecińskiej Pogoni, a obecnie pracuje w Legii Warszawa. Do jego największych sukcesów należą zdobycie Pucharu i Superpucharu Polski ze stołecznym klubem, a także przywrócenie Pogoni Szczecin miana jednego z najsilniejszych zespołów w Polsce.

Nic więc dziwnego, że mieszkający na co dzień w Warszawie trener był przez media przymierzany do stanowiska selekcjonera. Niemiec szybko jednak odniósł się do tych rewelacji, przyznając, że choć sam chce, by kadra grała o niebo lepiej, to wybory PZPN powinny odbywać się w ciszy.

Runjaić dodał także, że łączenie potencjalnych kandydatów z tym stanowiskiem jest męczące, a z nim do tej pory nikt się nie kontaktował. Jest też typem człowieka, który chce wypełniać umowy, a jako dowód tego przytoczył propozycję objęcia stanowiska trenera kadry Grecji, kiedy był związany kontraktem z Pogonią. 52-latek przyznał też, że nie wyklucza takiego kierunku kariery w przyszłości, jeśli tylko dojrzeje do bycia selekcjonerem.

Fot.: Wojciech Olkusnik/East News 

Zobacz także