pereira joel LK kontuzja

Lech szuka zastępstwa dla kontuzjowanego zawodnika

Fot. eastnews
2023-08-21

Uraz, którego Joel Pereira doznał w meczu Ligi Konferencji, okazał się na tyle poważny, że Lech zamierza w trybie przyspieszonym znaleźć dla niego zastępstwo.

Uszkodzenie stawu barkowego – tak brzmi oficjalna diagnoza dla prawego obrońcy Lecha. Zawodnik musi przede wszystkim odpoczywać i unikać ruchomości stawu, dzięki czemu do gry będzie mógł wrócić w październiku. Kadra poznańskiej drużyny została więc znacznie osłabiona, ponieważ do tej pory 26-latek w 7 spotkaniach zanotował 5 asyst.

Jako zastępstwo dla Portugalczyka w starciu ligowym ze Śląskiem (przegrana 2:3) John van den Brom desygnował Alana Czerwińskiego. Defensor nie zebrał jednak dobrych not za swój występ i być może to ten fakt wpłynął na przyspieszenie decyzji włodarzy Lecha. Według Głosu Wielkopolski Kolejorz ma zamiar w trybie przyspieszonym ściągnąć nowego prawego obrońcę.

Jak na razie nie wiadomo, kto jest na liście życzeń klubu i czy w grę wchodzi sprowadzenie do Lecha zawodnika na stałe. Z pewnością musiałby to jednak być zawodnik o charakterystyce zbliżonej do Portugalczyka, dzięki czemu w kolejnych fazach sezonu mógłby wzmocnić rywalizację na pozycji prawego obrońcy lub wahadłowego.

Fot.: PAWEL JASKOLKA/AGENCJA SE/East News 

Zobacz także