Lech zniweczył zeszłoroczny wysiłek

Lech zniweczył zeszłoroczny wysiłek

Fot. Grzegorz Wajda/REPORTER
2023-08-18

Sezon bez w potężnej wpadki w Lechu jest sezonem straconym. Kolejorz w zeszłym roku już w lipcu skompromitował się z Karabachem. W tym sezonie w fatalnym stylu przegrał ze Spartakiem Trnava. Ta porażka oznacza, że klub z Poznania traci szansę na zdobycie cennych punktów w rankingu klubowym i krajowym UEFA.

Piłkarze Lecha Poznań po raz kolejny wystawili swoich kibiców na dużą próbę. Zeszłoroczną kompromitację z Karabachem i słaby start w lidze udało się zrekompensować udanymi występami w Lidze Konferencji. W tym sezonie miało być inaczej i Lech już od początku sezonu miał się spisywać na miarę oczekiwań. Niestety dla sympatyków Kolejorza, gracze pokpili sprawę i w kompromitującym stylu odpadli z kwalifikacji do Ligi Konferencji ze Spartakiem Trnava

Ta porażka może mieć duże konsekwencje dla Kolejorza. Brak gry w fazie grupowej europejskich pucharów oznacza, że Lech nie wywalczy kolejnych punktów do rankingu UEFA. Po zeszłorocznej udanej przygodzie w Lidze Konferencji kontynuacja dobrych występów mogła oznaczać następny skok w zestawieniu i większe szanse na kolejne rozstawienia. Tak się jednak nie stanie, Lech dopisuje do swojego dorobku zaledwie 2 punkty. 

Taki wynik to także zaprzepaszczenie szansy na awans w rankingu krajowym. Po dobrych występach Rakowa i Legii była szansa, żeby awansować o kolejne pozycje w tym zestawieniu. Niestety, strata punktów Lecha oznacza, że Polska na razie zostaje na 21. miejscu w rankingu. Żeby marzyć o awansie na 15. miejsce, które da dodatkową drużynę w pucharach, trzeba liczyć, że Legia i Raków zaliczą bardzo udany występ w fazach grupowych.

iparts.pl
Zobacz także