Jacek Magiera nowy kontrakt Śląsk Wrocław

Jacek Magiera zostaje na dłużej w Śląsku

Fot. Hornet/REPORTER
2023-06-05

Jacek Magiera bardzo dobrze się sprawdził w roli strażaka. Szkoleniowiec przejął Śląsk Wrocław, który rozpaczliwie bronił się przed spadkiem i ugasił pożar. Trener zostanie w stolicy Dolnego Śląska na dłużej, dzisiaj podpisał nową umowę w WKS-em.

Jeszcze na początku wiosny sytuacja w Śląsku Wrocław była beznadziejna. Klub ze stolicy Dolnego Śląska pod wodzą Ivana Djurdjevicia spisywał się fatalnie i konsekwentnie osuwał się w tabeli. Władze klubu po 28 kolejkach postanowiły zwolnić Serba i rozpoczęły poszukiwania nowego trenera. Wybór padł na Jacka Magierę, który był nadal związany kontraktem ze Śląskiem. Szkoleniowiec na nowo pracę z piłkarzami rozpoczął 21 kwietnia.

Ostatnie 6 kolejek miały przesądzić o tym, czy Śląsk się utrzyma. Magiera rozpoczął fatalnie od porażki z Górnikiem Zabrze. Następnie była kolejna porażka, tym razem z Radomiakiem i remis z Jagiellonią. Nadzieje w serca kibiców WKS-u wlało zwycięstwo nad Wisłą Płock, co okazało się kluczowe w walce o utrzymanie. W kolejnej serii Śląsk wygrał z Miedzią i nawet porażka w ostatniej kolejce nie miała wpływu na utrzymanie wrocławian w Ekstraklasie.

Teraz władze klubu stoją przed zadaniem zbudowania drużyny, która nie będzie musiała rozpaczliwie walczyć o ligowy byt. Pomóc w tym ma Jacek Magiera. Szkoleniowiec mimo oferty ze Stali Rzeszów zostaje na dłużej we Wrocławiu. Dzisiaj klub oficjalnie ogłosił podpisanie umowy z trenerem do końca czerwca 2025. Lada dzień powinno zostać też ogłoszone nazwisko nowego dyrektora sportowego klubu.

iparts.pl
Zobacz także