Dawid Kurminowski Zagłębie Lubin

Zagłębie Lubin blisko wykupienia zawodnika

Fot. PIOTR DZIURMAN/REPORTER
2023-05-26

Zagłębie Lubin ma już pewne utrzymanie w Ekstraklasie, co nie było aż tak oczywiste przed startem rundy wiosennej. Waldemar Fornalik opanował jednak sytuację i może już budować drużynę na przyszły sezon. Na Dolnym Śląsku ma zostać na dłużej Dawid Kurminowski.

Waldemar Fornalik zdołał opanować sytuację w Zagłębiu. Miedziowi przed ostatnim meczem sezonu są na 9. miejscu w tabeli, do rozegrania pozostał im jeszcze mecz z Rakowem Częstochowa. W Lubinie bardziej niż o meczu z nowym mistrzem Polski, myślą już o następnych rozgrywkach. Apetyty na pewno będą większe niż walka o utrzymanie, przy wsparciu KGHM Waldemar Fornalik może otrzymać piłkarzy, którzy pozwolą na walkę o czołowe lokaty w lidze.

Pomoc w tym ma transfer Dawida Kurminowskiego. 24-letni napastnik w tym sezonie występuje w barwach Miedziowych. Jednak jest tylko wypożyczony z duńskiego Aarhus GK. Ten stan ma się jednak zmienić. Według informacji Tomasza Włodarczyka z portalu „meczyki.pl” lubinianie prowadzą rozmowy na temat transferu definitywnego Kurminowskiego. W ciągu najbliższych kilku dni transakcja może zostać dopięta.

Napastnik miał bardzo trudne początki w Zagłębiu. Piłkarz zmagał się z urazami, przez co nie mógł zaprezentować pełni swoich umiejętności. Wiosną uporał się jednak z kontuzjami i stał się ważnym elementem drużyny Waldemara Fornalika. W tym sezonie wystąpił w 13 meczach w Ekstraklasie i 4 razy do siatki. Władze klubu są zadowolone z postępu zawodnika i zamierzają go wykupić z duńskiego klubu.

Zobacz także