GymBeam
Oskar Tomczyk Lech Poznań Real Sociedad San Sebastian

Talent z Lecha trafi do Hiszpanii?

Fot. ADAM JASTRZEBOWSKI/Polska Press/East News
2023-05-24

Reprezentacja Polski do lat 17 robi furorę na mistrzostwach Europy, które są rozgrywane na Węgrzech. Biało-czerwoni grają ofensywnie i są już w ćwierćfinale turnieju. Nic więc dziwnego, że młodymi Polakami interesują się kluby z czołowych lig europejskich. Jeden z nich może za niedługo trafić do Hiszpanii.

Reprezentacja Polski do lat 17 co prawda przegrała wczoraj z Walią 0:3, lecz wcześniejsze wyniki sprawiły, że i tak powalczy o końcowy triumf w imprezie. Drużyna pod wodzą Marcina Włodarskiego wcześniej pokonała Irlandczyków i Węgrów. Łącznie Polacy trafili aż 10 razy do siatki, jedno z trafień było dziełem Oskara Tomczyka. To 17-letni napastnik Lecha Poznań, który do Kolejorza trafił z Wisły Płock.

Zawodnik swoją grą zwrócił uwagę klubów z czołowych lig europejskich. Jak poinformował Piotr Koźmiński z portalu „WP.sportowefakty.pl”, napastnika w swoich szeregach widzieliby włodarze Realu Sociedad San Sebastian. Hiszpanie chcieliby sprowadzić do siebie gracza jak najszybciej. Transakcja nie wydaje się trudna do przeprowadzenia, ponieważ zawodnik ma kontrakt z Kolejorzem tylko do końca roku. Mógłby więc już na początku 2024 roku zacząć grać w Hiszpanii.

Według informacji Koźmińskiego zawodnika reprezentuje potężna agencja menadżerska, która pod swoimi skrzydłami ma m.in. Lukę Modricia. Universal Twenty Two – bo tak nazywa się ta organizacja, może pochwalić się dużymi znajomościami i ma na koncie wielkie transakcje. W tym sezonie agencja przeprowadzała m.in. transfer Alexandra Isaka, który przeszedł za około 70 mln € z San Sebastian do Newcastle. Być może już za niedługo to właśnie Tomczyk będzie zawodnikiem wytransferowanym przez Universal Twenty Two.

Zobacz także