Lech Poznań kajetan Szmyt

Lech szuka wzmocnienia u ligowego rywala

Fot. PAWEL JASKOLKA/AGENCJA SE/East News
2023-05-14

Lech Poznań może już powoli szykować skład na walkę w eliminacjach europejskich pucharów. Władze klubu muszą wzmocnić skrzydła drużyny, pierwsze przymiarki w tym kierunku zostały już wykonane. Kolejorz chce powalczyć o piłkarza lokalnego rywala. 

Po udanej kampanii Lecha w Lidze Konferencji UEFA, kluby z czołowych lig europejskich interesują się piłkarzami klubu z Poznania. Jeden transfer wychodzący jest już przesądzony, Michał Skóraś latem odejdzie do Club Brugge. Jednak niewykluczone, że inni zawodnicy również odejdą. Zainteresowanie klubów z zachodu Europy wzbudza Kristoffer Velde, który strzelił 5 bramek w Lidze Konferencji. 

Co prawda władze klubu nie chcą sprzedawać kolejnego skrzydłowego, lecz jeśli wpłynie poważna oferta, w wysokości 4-5 mln €, to Lechici mogą być skłonni do sprzedaży zawodnika. Niezależnie od tego, czy Velde zostanie, czy nie, to Kolejorz musi poszukać skrzydłowego. W kadrze zespołu zostaje Adriel Ba Loua, lecz piłkarz z WKS nie spełnia pokładanych w nim oczekiwań i trudno opierać na nim skład zespołu. 

Lechici szukają więc skrzydłowego i wybór miał paść na Kajetana Szmyta. Skrzydłowy Warty notuje dobre występy w Ekstraklasie i trudno oczekiwać, żeby został w drużynie Zielonych na przyszły sezon. Według Tomasza Włodarczyka Lech szykuje się do złożenia pierwszej oferty za skrzydłowego. Ustępujący mistrzowie Polski musieliby wyłożyć około miliona €, żeby Warta sprzedała swojego wychowanka.

Zobacz także