GymBeam
Pedro Rebocho Lech Poznań transfer

Lech straci ważnego obrońcę?

Fot. Lukasz Gdak/East News
2023-05-03

Końcówka sezonu jest szczególnie trudna dla Lecha Poznań. Piłkarze czują duże zmęczenie, a muszą zapewnić klubowi miejsce, które da grę w pucharach europejskich w przyszłych rozgrywkach. W tych najprawdopodobniej nie wystąpi już czołowy obrońca Kolejorza, który ma oferty z Turcji i Grecji. 

Mowa o Pedro Rebocho. Portugalski obrońca szturmem wszedł do składu Kolejorza w poprzednim sezonie i wygryzł ze składu Barry’ego Douglasa. Był bardzo ważną częścią mistrzowskiego składu poznaniaków. W aktualnych rozgrywkach miewał duże wahania formy. Zawalił kilka spotkań w europejskich pucharach (m.in. domowe z Austrią Wiedeń i pierwszy mecz z Fiorentiną). W Ekstraklasie również nie błyszczał, lecz mimo to John van den Brom często na niego stawiał. 

Bardzo możliwe, że holenderski szkoleniowiec w przyszłych rozgrywkach będzie musiał szukać innych rozwiązań na lewą stronę defensywy. Wszystko dlatego, że wraz z końcem sezonu wygasa kontrakt Rebocho z Lechem Poznań. Portugalskie media informują, że umowa nie zostanie przedłużona. Według „O Jogo” defensor Kolejorza ma szukać nowych wyzwań. Bardzo prawdopodobne, że piłkarz będzie kontynuował swoją karierę w Grecji lub w Turcji.

Doniesienia portugalskiej gazety brzmią dość sensacyjnie. Wcześniej mówiło się o tym, że Rebocho ma w kontrakcie klauzulę, która umożliwia przedłużenie kontraktu o kolejny sezon. Jeśli odejście Portugalczyka okażę się prawdą, to Lech po sezonie straci kolejnego piłkarza. Przesądzone są odejścia Michała Skórasia i Lubomira Satki, dużo mówi się o tym, że z Kolejorza odejdzie też Artur Sobiech. 

Zobacz także