kajetan szmyt lech

Transfer na linii Warta-Lech?

Fot. eastnews
2023-02-26

Zmienianie klubów w obrębie jednego miasta zawsze elektryzuje fanów i możliwe, że do takiego wkrótce dojdzie w Poznaniu. John van den Brom przyjechał na spotkanie Warty, a eksperci są zgodni, co było celem jego podróży.

Warta Poznań w ramach spotkania 22. kolejki PKO BP Ekstraklasy wygrała na własnej murawie z Koroną Kielce 5:1. Choć gospodarze zasłużyli na wielkie brawa, to w mediach równie dużo można przeczytać o niespodziewanym gościu na trybunach. Tym był trener Lecha John van den Brom.

Nie jest znana oficjalna przyczyna jego wizytacji na tym właśnie spotkaniu. Biorąc jednak pod uwagę, że Lech nie będzie się mierzył z żadnym z tych przeciwników w najbliższych tygodniach, pewnym wydaje się to, co eksperci przewidują już od kilku tygodni. 

Kajetan Szmyt, bo oglądanie jego gry miało być przyczyną pojawienia się 56-latka na trybunach, wkrótce ma trafić do Lecha. Pomocnik Warty jest jedną z wyróżniających się postaci zespołu, pomimo zaledwie 20 lat na karku. Choć do tej pory zanotował zaledwie 3 asysty w lidze i nie ma jeszcze debiutanckiego trafienia w Ekstraklasie, to jego przebojowa gra zwróciła na siebie uwagę gigantów. 

Portal Transfermarkt wycenia młodzieżowego reprezentanta naszego kraju na 500 tysięcy euro. Jak na razie nie wiadomo, czy Warta zdecydowałaby się na transfer i kiedy Lech (i czy w ogóle) chciałby go przeprowadzić.

Fot.:PAWEL JASKOLKA/AGENCJA SE/East News

Zobacz także