lech poznań djurgarden

Znamy kolejnego rywala Lecha Poznań

Fot. Lukasz Gdak/East News
2023-02-24

Los okazał się łaskawy dla graczy Lecha Poznań. Mistrzowie Polski uniknęli najsilniejszych rywali w losowaniu i stoją przed realną szansą na awans do ćwierćfinału Ligi Konferencji. 

Awans Lecha Poznań do 1/8 finału Ligi Konferencji UEFA został przyjęty z olbrzymim entuzjazmem. Lech pokonał Bodo/Glimt, dzięki czemu znalazł się w gronie 16 drużyn, które nadal mają szansę na wygraną w tych rozgrywkach. Kolejorz nie był rozstawiony przed losowaniem, mógł w nim trafić na jednego ze zwycięzców grup.

W Poznaniu dużo osób liczyło na to, że uda się wylosować West Ham. Byłby to rywal ciekawy zarówno pod względem medialnym, jak i kibicowskim. Jednak Kolejorz miałby małe szanse na awans w starciu z drużyną z Londynu.

Los okazał się łaskawy dla mistrzów Polski. Kolejorz trafił na Djurgården. Czyli lechitów czeka wyjazd do Szwecji. Losowanie jest na tyle dobre, że Szwedzi mieli najniższy współczynnik ze wszystkich drużyn, na które Lech mógł trafić. Pierwszy mecz zostanie rozegrany 9 marca w Poznaniu, rewanż tydzień później w Sztokholmie. 

Szwedzi są aktualnie przed sezonem, ponieważ w tym kraju rozgrywki toczą się systemem wiosna-jesień. W zakończonych rozgrywkach w 2022 roku Djurgården zakończyło na 2. miejscu w tabeli za Hacken. Rozgrywki grupowe w tym kraju rozpoczynają się dopiero w kwietniu, na razie w Szwecji trwają rozgrywki pucharowe. Przeciwnik Lecha w fazie grupowej Ligi Konferencji spisywał się znakomicie. Wygrał rywalizację z Gent, Molde oraz Shamrock Rovers, kończąc ją z 16 oczkami na koncie.

Zobacz także