świeca atsu

Christian Atsu znaleziony martwy

Fot. pixabay
2023-02-18

Potwierdziły się najgorsze scenariusze - ciało Christiana Atsu zostało znalezione. Tragiczne informacje potwierdził jego menedżer. Ghańczyk miał 31-lat. 

Christian Atsu to zawodnik, który był znany szerokiej publice. Jako reprezentant Ghany wystąpił m.in. na Mistrzostwach Świata, a łącznie dla kadry zanotował 60 występów. Ghańczyk reprezentował też w swojej karierze wiele klubów z różnych lig europejskich. Karierę zaczynał w Holandii, skąd trafił do Portugalii, a następnie do londyńskiej Chelsea. Tam nie udało mu się jednak zadebiutować - w trakcie obowiązującej umowy był wypożyczany do m.in. holenderskiego Vittesse Arnhem, angielskiego Evertonu czy hiszpańskiej Malagi. Dobre występy zaowocowały transferem do Newcastle, dla którego grał przez 4 lata. Następnie przeniósł się do Arabii Saudyjskiej, skąd w zeszłym roku trafił do Turcji.

W barwach Hataysporu nie wiodło mu się jednak najlepiej. Miał problemy z wywalczeniem miejsca w składzie i otwarcie przekazał trenerowi, że chce odejść z zespołu - niestety nie zdążył. Swój ostatni mecz w życiu rozegrał dzień przed katastrofą. 5 lutego wszedł z ławki w starciu z Kasimpasą, gdzie strzelił decydującą bramkę w doliczonym czasie gry. 

Christian Atsu został znaleziony martwy pod gruzami 12-piętrowego wieżowca w mieście Antakya. Budynek zawalił się na skutek trzęsienia ziemi, które nawiedziło Turcję 6 lutego.

Fot.:pixabay.com