christian atsu

Christian Atsu zaginął po trzęsieniu ziemi

Fot. eastnews
2023-02-06

Trzęsienie ziemi, które nawiedziło dziś Turcję, pochłonęło już wiele ludzkich istnień, a los tysięcy osób wciąż nie jest znany. Jednym z poszkodowanych może być Christian Atsu, z którym od wielu godzin nie ma żadnego kontaktu.

31-latek Ghańczyk to piłkarz Hataysporu, dla którego jeszcze w ten weekend strzelił zwycięską bramkę w doliczonym czasie gry. Od porannego trzęsienia ziemi nikt z jego rodziny, znajomych ani klubu nie ma z nim kontaktu. 

Do Turcji Atsu trafił przed rokiem z ligi saudyjskiej, a w poprzednich latach grał m.in. w angielskiej Premier League, hiszpańskiej Primiera Division oraz holenderskiej Eredivisie. Trafienie w meczu z Kasimpasą było jego pierwszym i miejmy nadzieję nie ostatnim w trakcie jego piłkarskiej kariery.  

Pod gruzami zawalonych budynków znajdowali się też inni ludzie związani z Hataysporem. W ciągu kilku godzin udało się jednak uratować m.in. klubowych kolegów Atsu Buraka Öksüza i Bertuga Yildirima, a także dyrektora technicznego Tanera Savuta. Wcześniej informowano również o śmierci Nadera Joukhadara, który był byłym reprezentantem Syrii.

Fot.: Steven Hadlow/Pixathlon/REPORTER/East News