Lech nadal nieskuteczny, lecz w końcu zwycięski

Lech nadal nieskuteczny, lecz w końcu zwycięski

Fot. Lukasz Gdak/East News
2023-02-05

Aż do trzeciego meczu w 2023. roku  Lechici musieli czekać na wygraną. Dzisiaj Kolejorz nie zachwycił, lecz ostatecznie wygrał z Miedzią. Dzięki temu mistrzowie Polski przeskoczyli Widzew i są na podium Ekstraklasy. 

To już drugi mecz Lecha z Miedzią w tym tygodniu. W środę te kluby odrabiały zaległy mecz, zakończył się remisem 2:2. Z tego wyniku nie byli zadowoleni poznanianie, przed dzisiejszym starciem trener John van den Brom postanowił dokonać aż 5 zmian.

Na początku meczu to jednak nie przyniosło efektu. Dzisiejsi gospodarze grali chaotycznie, bardzo niedokładnie, co powodowało zagrożenie pod bramką Filipa Bednarka. Kolejorz uspokoił sytuację dopiero w 17. minucie. Wtedy to po rzucie rożnym piłkę do Dagerstala zgrał Milić, Szwed podał do Ishaka a snajper Lecha trafił do siatki. 60 sekund później mogło być już 2:0, lecz uderzenie Szymczaka wylądowało na poprzeczce.

Kilkanaście minut później goście trafili do siatki. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego celnie strzelił Drygas, lecz był na spalonym i arbiter nie uznał trafienia. Poza tą akcją legniczanie mieli niewiele do powiedzenia na boisku, Lech kontrolował przebieg meczu i na przerwę schodził z prowadzeniem 1:0.  

Druga część meczu to festiwal nieskuteczności w wykonaniu aktualnych mistrzów Polski. Lech miał dostatecznie wiele sytuacji, żeby wygrać to spotkanie nawet 4 lub 5:0. Jednak strzały Ishaka i Marchwińskiego lądowały na poprzeczce, skuteczności brakowało też Szymczakowi. 

To wszystko sprawiło, że kibice w Poznaniu do końca musieli drżeć o korzystny wynik. Legniczanie mogli w końcówce wyrównać wynik meczu, lecz Henriquez zmarnował fantastyczną okazję do zdobycia bramki. Lech ostatecznie dowiózł prowadzenie do końca i odniósł pierwsze zwycięstwo w 2023 roku. 

Zobacz także