GymBeam
Transferowa ofensywa Warty Poznań

Transferowa ofensywa Warty Poznań

Fot. Tom Fisk/Pexels
2023-01-26

Zieloni po cichu budują zespół, który ma z powodzeniem walczyć z największymi klubami w lidze. Tuż przed startem rundy wiosennej działacze klubu postanowili dokonać wzmocnień drużyny. Warta ogłosiła pozyskanie dwóch piłkarzy.

Zieloni są na 9. miejscu w tabeli, co jest dobrym wynikiem dla drużyny z Poznania. Na razie Warcie nie grozi spadek z Ekstraklasy, więc drużyna mogła w spokoju przygotowywać się do powrotu na boiska. Inauguracja rundy wiosennej będzie szczególnie trudna dla Warciarzy, ponieważ zmierzą się oni z Rakowem Częstochowa. Być może już w tym starciu szansę otrzymają nowi zawodnicy.

Warta już wczoraj ogłosiła pozyskanie Nikolasa Korzenieckiego. To 21-letni zawodnik, który był związany z Radomiakiem. Rozwiązał jednak umowę z klubem z Radomia i trafił do Poznania. Zawodnik występuje na pozycji środkowego pomocnika. W przeszłości występował w Zagłębiu Sosnowiec. Pełniący obowiązki dyrektora sportowego Warty Poznań Tomasz Pasieczny przyznał, że zawodnik jest ściągany po to, żeby poszerzyć kadrę zespołu i zwiększyć rywalizację o miejsce w pierwszej drużynie.

O ile przeszłość tego zawodnika może nie robić wrażenia, tak ogłoszony dzisiaj transfer Stefana Savicia zapowiada się interesująco. To piłkarz, który w przeszłości występował w RB Salzburg i Olimpiji Lublana. Zawodnik jest znany w Polsce z występów w Wiśle Kraków. Piłkarz przez 2 lata występował w Białej Gwieździe, po zakończeniu poprzedniego sezonu przeniósł się do tureckiego Tuzlasporu. Rozwiązał jednak umowę z tym klubem i trafił do Poznania.

Zobacz także